Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2020, 12:45

autor: Szarmancki

Polskie studio Flying Wild Hog trafia pod skrzydła Koch Media i Embracer Group

Szwedzka spółka holdingowa Embracer Group, do której należy wydawnictwo THQ Nordic, pozyskała w sumie 13 nowych firm zależnych, z czego większość z nich to producenci gier wideo, między innymi warszawskie studio Flying Wild Hog.

Flying Wild Hog w rękach Szwedów

Dziś rano Embracer Group poinformowało o zawarciu umowy nabycia 100% udziałów odpowiedzialnego za serię Shadow Warrior studia Flying Wild Hog od Supernova Capital za pośrednictwem należącej do nich spółki Koch Media. W ramach transakcji wypłacono 137,2 milionów dolarów (czyli prawie 516 milionów złotych) spółce kapitałowej, do której należało FWH. Do tego dorzucić można wydatek 7,1 miliona dolarów w ramach programu motywacyjnego dla kadry kierowniczej, który ma na celu poprawę stosunków w nadchodzących interesach. Program ten uzależniony jest jednak od realizacji narzuconych na FWH zadań i zaangażowania w działalność firmy w ciągu najbliższych 5 lat.

Czym jednak Embracer tłumaczy swoją decyzję w nabyciu warszawskiego dewelopera?

Jak mówi jeden z założycieli holdingu Lars Wingefors, mieli na oku Flying Wild Hog od wielu lat, ponieważ uważają ich za utalentowanych twórców, a jakość ich pracy utrzymuje się na wysokim poziomie. Do tego twierdzi, że Flying Wild Hog zostanie „motorem napędowym” w Polsce, a sam rynek nazywa jedną z najbardziej dynamicznych i tętniących życiem scen deweloperskich na świecie. Zapewnia również, że Hogsi pozostaną niezależni, a ich nadzorem zajmie się Koch Media, które planuje rozwijać polskiego dewelopera pod względem tworzenia gier AAA.

W takiej sytuacji o Flying Wild Hog może zrobić się naprawdę głośno w najbliższych latach. Aktualnie podzielona na trzy filie załoga składająca się z 260 osób zajmuje się pracą nad czterema nowymi grami. Jedną z nich jest kontynuacja ich flagowej serii, Shadow Warrior 3, którego zwiastun znajdziecie poniżej.

Pozostałe spółki przejęte przez Embracer Group

Polskie studio Flying Wild Hog trafia pod skrzydła Koch Media i Embracer Group - ilustracja #1

Zainteresować mogą Was również pozostałe spółki nabyte dziś przez grupę Embracer, a mowa tutaj o:

34BigThings (Redout), A Thinking Ape Entertainment, Coffee Stain North (Satisfactory), IUGO Mobile Entertainment, Mad Head Games (Pagan: Absent Gods), Nimble Giant Entertainment (Hellbound), Purple Lamb Studios (SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated), Quantic Lab, Silent Games, Snapshot Games (Phoenix Point), Sandbox Strategies i Zen Studios (Operencia: The Stolen Sun).