Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2021, 19:45

Papierowe RPG oparte na Władcy Pierścieni bije rekordy na Kickstarterze. Będzie polska edycja

The One Ring to papierowy system RPG, który korzysta z oficjalnej licencji uniwersum Władcy Pierścieni i Hobbita. Twórcy gry powoli kończą zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na jej wydanie w serwisie Kickstarter, gdzie w przeciągu ostatnich tygodni zebrała ona ponad 1,5 mln dolarów.

Szwedzkie wydawnictwo Free League Publishing, specjalizujące się w tradycyjnych papierowych RPG, takich jak np. Alien RPG, o którym pisaliśmy już kilkukrotnie, kończy na Kickstarterze zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na publikację drugiej edycji systemu The One Ring. Gra korzysta z oficjalnej licencji Władcy Pierścieni oraz Hobbita i pozwala wcielić się graczom w śmiałków stawiających czoła rosnącym wpływom Saurona w Śródziemiu.

The One Ring okazał się niesamowitym sukcesem, został on bowiem ufundowany w zaledwie cztery minuty. W przeciągu dwóch tygodni od startu zbiórki twórcy pozyskali ponad 1,5 miliona dolarów, bijąc tym samym dotychczasowe rekordy ustanowione przez inne papierowe RPG na Kickstarterze. Wydawnictwu Free League Publishing udało się również ufundować praktycznie wszystkie bonusowe cele projektu, w tym zestawy specjalnych kości do gry, kolorową mapę Shire, karty ekwipunku oraz dodatkowe kompendia i przygody.

Do końca zbiórki zostały zaledwie dwa dni. Jeżeli w tym czasie twórcy uzbierają jeszcze 200 tysięcy dolarów, zobowiązali się oni do stworzenia modułu pozwalającego na zabawę z systemem w pojedynkę. Premiera The One Ring powinna nastąpić w listopadzie tego roku.

Oryginalna wersja The One Ring pojawiła się w 2011 roku nakładem wydawnictwa Cubicle 7. Jego druga edycja miała trafić do sklepów w 2019 roku, ale właściciel licencji zmuszony był zrezygnować z tych planów. Prawa do systemu kupiło wówczas Free League Publishing, czego efekty możemy zobaczyć na Kickstarterze. Nowa edycja będzie w pełni kompatybilna z pierwszą, a jej głównymi zaletami są uproszczone i poprawione zasady gry, a także zupełnie odświeżona warstwa graficzna podręcznika.

Papierowe RPG oparte na Władcy Pierścieni bije rekordy na Kickstarterze. Będzie polska edycja - ilustracja #1

Dobrą wiadomością dla fanów w Polsce jest to, że druga edycja The One Ring ukaże się przetłumaczona w naszym kraju pod nazwą Jedyny Pierścień: Władca Pierścieni – Gra fabularna. System trafi do sklepów w rok po premierze anglojęzycznej edycji (a więc pod koniec przyszłego roku), a za jego przygotowanie odpowiada wydawnictwo Hexy Studio we współpracy z Black Monk Games. Obaj partnerzy chcą również wydać w kraju rodzimą wersję gry Adventures in Middle-Earth z 2016 roku, która jest kompatybilna z piątą edycją D&D.

  1. The One Ring – strona gry na Kickstarterze
  2. Jedyny Pierścień: Władca Pierścieni – gra fabularna – oficjalna polska strona