Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2021, 12:45

Powstanie planszowy Skyrim, w zbiórce funduszy pomoże polski Gamefound

W czerwcu ma wystartować zbiórka pieniędzy na grę planszową stanowiącą adaptację The Elder Scrolls V: Skyrim, czyli kultowego RPG-a od firmy Bethesda. Odbędzie się ona nie na Kickstarterze, a na Gamefoundzie - nowej platformie crowdfundingowej stworzonej prze polskie Awaken Realms.

W SKRÓCIE
  1. Powstanie The Elder Scrolls V: Skyrim The Board Game, czyli planszówkowa adaptacja piątej odsłony popularnego cyklu RPG-ów.
  2. Za jej wydanie odpowiedzialna będzie firma Modiphius Entertainment.
  3. W czerwcu na platformie Gamefound wystartuje zbiórka funduszy na ten projekt.

W minionym roku Modiphius Entertainment wydało The Elder Scrolls: Call to Arms, czyli zaprojektowaną przez Marka Lathama (The Walking Dead: All Out War) grę figurkową osadzoną w słynnym uniwersum RPG-ów od studia Bethesda. Na tym jednak firma nie zamierza poprzestać. W przygotowaniu znajduje się już bowiem kolejna produkcja prosto ze świata Tamriel. Tym razem chodzi o The Elder Scrolls V: Skyrim The Board Game.

Jak sam tytuł wskazuje, będzie to planszówkowa adaptacja doskonale ocenianej i wielokrotnie nagradzanej piątej odsłony popularnego cyklu. Całość bazować ma na poruszaniu się na planszy oraz wykonywaniu zadań, stanowiąc „epicką kooperacyjną przygodę” w krainie Skyrim dla maksymalnie czterech osób. Niestety, bardziej dokładne informacje na temat kształtu projektu nie są jak na razie znane.

Na wydanie The Elder Scrolls V: Skyrim The Board Game firma Modiphius Entertainment będzie zbierała fundusze od społeczności. Akcja crowdfundingowa nie odbędzie się jednak na Kickstarterze czy Fig.co, lecz Gamefoundzie. Jest to nowa platforma stworzona przez wrocławską ekipę Awaken Realms (odpowiedzialną między innymi za wydanie This War of Mine: The Board Game) specjalnie z myślą o grach planszowych. Według zapewnień Marcina Świerkota, prezesa firmy, została ona zaprojektowana tak, by jak najlepiej dopasować się do wymagań zarówno twórców, jak i fanów. Chodzi między innymi o lepsze systemy kolejnych progów finansowania oraz komunikacji z fanami (via Polygon).

Zbiórka pieniędzy na The Elder Scrolls V: Skyrim The Board Game na platformie Gamefound ma wystartować w czerwcu. Co istotne, jeszcze zanim się ona zakończy za pośrednictwem Tabletop Simulatora będzie można osobiście przetestować rozgrywkę, którą zaoferuje ten tytuł. Ponadto w najbliższym czasie mają pojawić się komunikaty na temat stanu projektu. Aby móc być z nimi na bieżąco, możecie na przykład kliknąć przycisk „Follow this project” na stronie gry na platformie Gamefound.

Powstanie planszowy Skyrim, w zbiórce funduszy pomoże polski Gamefound - ilustracja #1
Czy planszówkowy Skyrim okaże się sukcesem?

Miłośnikom Skyrima nie pozostaje zatem nic innego, jak trzymać kciuki, by planszówkowa adaptacja ich ulubionej gry okazała się udana i była w stanie zapewnić przyjemną rozgrywkę na długie godziny. Z pewnością świat The Elder Scrolls daje ku temu potencjał.

  1. Platforma Gamefound
  2. Oficjalna strona firmy Modiphius Entertainment