Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 lipca 2016, 14:21

autor: Góral

Paint it Back, czyli malarskie sudoku dla fanów główkowania (Polecana gra #3)

W kolejnej "Polecanej grze" prezentujemy malarską produkcję logiczną Paint it Back, która ostatnio doczekała się sporej aktualizacji z nowymi poziomami i dodatkowym poziomem trudności.

Fani logicznych gier mobilnych wbrew pozorom nie mają łatwego życia, gdyż rynek zalany jest niemal identycznymi układankami match-3, a pozostałe podgatunki znajdują się w cieniu. Co prawda od czasu do czasu trafi się perełka w stylu Monument Valley czy The Room, ale to zdecydowanie za mało, by osoby uwielbiające główkować mogły poczuć się usatysfakcjonowane. W związku z tym, w dzisiejszej „Polecanej grze” prezentujemy świetne Paint it Back od studia Casual Labs.

Jest to produkcja, która powinna zadowolić fanów Sudoku i innych gier liczbowych. Rozgrywka w opisywanej aplikacji polega bowiem na zaznaczaniu odpowiednich pól, z których składa się plansza, wykorzystując w tym celu informacje znajdują się z jej boku i góry. Tam bowiem umieszczono dane oznaczające ile kwadratów musimy zamalować w danej linii. Proste, nie? Zasady zabawy łapie się dosłownie w kilka minut, ale coraz większe plansze i coraz więcej cyfr sprawiają, że gameplay wcale nie jest banalny.

Poza tym wszystkim dochodzi jeszcze aspekt artystyczny. Deweloperzy postanowili bowiem wpleść rzeczoną mechanikę w… malowanie obrazów. Prawidłowe oznaczanie pól sprawia, że odtwarzamy dzieła naszego mistrza, które zostały przez przypadek zniszczone w trakcie wizyty ducha w galerii sztuki. Krótko pisząc, każdy poziom to tak naprawdę jedno dzieło, a tych łącznie jest aż 150.

Część z Was zapewne zna już Paint it Back, gdyż tytuł ukazał się w 2013 roku. Jednak nawet jeżeli mieliście z nim już do czynienia, to warto wrócić, gdyż ostatnio ukazała się duża aktualizacja, dodająca poziom trudności master oraz nowe levele.

Nie możemy również nie wspomnieć o genialnym demie. Gra jest bowiem udostępniana za darmo i pozwala pobawić się na aż 75 poziomach bez żadnego systemu energii, mikropłatności itd. Jeżeli Wam się spodoba, to wydajecie 2,99 euro (około 13 zł) i gracie dalej bez żadnych przeszkód. Jednym minusem jest brak wersji na Androida, ale za to tytuł znajduje się na Steamie.

Naszym zdaniem

Jeżeli macie już dość wszędobylskich gier typu match-3 i logicznych platformówek, ale nadal chcecie nieco wysilić szare komórki, to Paint it Back jest idealnym wyborem. Gra jest niesamowicie łatwa do nauczenia, ale stopniowo zaczyna stawiać przed nami coraz trudniejsze zadania, których jest od groma. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze wersja demonstracyjna, pozwalająca na spokojnie zapoznać się z podstawami i częścią bardziej zaawansowanych poziomów. Koniecznie dajcie szansę tej aplikacji, a gwarantujemy, że zakochacie się w niej bez pamięci.