Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2012, 13:02

autor: Aver

Painkiller Hell & Damnation trafi na Wii U?

W oficjalnym raporcie finansowym studia The Farm 51 pojawiła się wzmianka, że firma uzyskała status oficjalnego dewelopera na konsolę Nintendo Wii U oraz planuje stworzenie „nowych gier z cyklu Painkiller” na to urządzenie.

W oficjalnym raporcie finansowym za II kwartał 2012 roku gliwickiego studia The Farm 51, pracującego nad strzelanką Painkiller Hell & Damnation oraz grą akcji Adventurer, znalazła się informacja, że firma wraz z wydawcą Nordic Games planuje stworzenie tytułów z popularnego cyklu FPS na konsolę Wii U firmy Nintendo.

Painkiller Hell & Damnation trafi na Wii U? - ilustracja #1
Painkiller Hell & Damnation

Na szóstej stronie raportu czytamy:

W czerwcu 2012r. podobna procedura [uzyskania statusu oficjalnego dewelopera] została zakończona względem koncernu Nintendo, trzeciego z największych podmiotów na rynku stacjonarnych konsol. The Farm 51 Group uzyskało status oficjalnego developera gier na konsolę Wii U, której premiera jest planowana w czwartym kwartale 2012r. […] Emitent podjął to działanie we współpracy z wydawcą Nordic Games, w ramach planów obejmujących wyprodukowanie i wydanie nowych gier z cyklu „Painkiller” na konsolę Wii U.

Jak widać, we fragmencie nie wspomniano bezpośrednio o Painkiller Hell & Damnation, co pozostawia otwarte pole do domysłów. Niemniej jednak obecnie jest to jedyny projekt z tej serii, nad jakim pracuje gliwickie studio.

Painkiller Hell & Damnation jest remake’m znanej i lubianej strzelanki Painkiller, która powstała osiem lat temu w warszawskim studiu People Can Fly. Jej twórcy wzorowali się na klasykach gatunku z serii Quake i Unreal Tournament. Bohaterem gry był Daniel Garner. Po śmierci, aby odkupić swe winy i trafić do raju, został on wybrany na wojownika, który miał powstrzymać hordy piekielne Lucyfera.

Zapowiadana na II połowę 2012 roku produkcja The Farm 51 jest napędzana przez silnik Unreal Engine 3. Jak na razie zapowiedziano tylko wersję na PC.