Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2012, 12:29

autor: sathorn

"Crysis 3 stopi kilka pecetów" - zapewnia szef studia Crytek

Cevat Yerli, dyrektor wykonawczy w firmie Crytek, zapewnia fanów, że Crysis 3 w kwestii grafiki będzie jakościowym szokiem porównywalnym z pierwszym Crysisem. Deweloper nie ma zamiaru ograniczać się z powodu wersji konsolowej, jak to miało miejsce w przypadku drugiej odsłony serii.

Cevat Yerli, dyrektor wykonawczy w firmie Crytek, odpowiadał wczoraj przez pewien czas na pytania fanów serii Crysis. Wyraził stanowisko m.in. w temacie, który bez wątpienia intryguje wiele osób – grafiki w najnowszym dziele Niemców.

Łuk – jeden ze znaków rozpoznawczych gry Crysis 3

Wraz z premierą pierwszego Crysisa narodziło się kultowe pytanie „Czy mi pójdzie?”, a jeżeli tak, to „w jakich detalach?”. Był to wyznacznik jakości sprzętu, ponieważ jeszcze przez długi czas po pojawieniu się dzieła studia Crytek w sklepach, większość graczy nie posiadała maszyny na tyle potężnej, aby móc cieszyć się luksusem wyświetlania grafiki w najwyższej jakości. Cevat Yerli chce wskrzesić to powiedzenie przy okazji premiery Crysisa 3. „Tym razem (inaczej niż w przypadku Crysisa 2 – dop. red) stopimy kilka pecetów” - zapewnia.

To z pewnością kolejne wyzwanie. Komputery osobiste aktualnie są daleko przed konsolami obecnej generacji. Stworzenie Crysisa 3, który będzie świetnie wyglądał na pecetach, z grafiką w jakości znanej z benchmarków, przy jednoczesnym upewnieniu się, że będzie świetnie działał na konsolach, to wyzwanie, którego nie podjęliśmy się wcześniej. Podczas tworzenia poprzedniej części serii, komputery osobiste i konsole nie dzieliła aż taka przepaść. – Cevat Yerli, dyrektor wykonawczy w firmie Crytek.

Współzałożyciel Crytek przyznał także, że w przypadku Crysisa 2 firma ograniczała się podczas tworzenia wersji na PC, z powodu równoczesnych prac nad wersjami na konsole. Zapewnia jednak, że nie planuje powtórzyć tego błędu i w przypadku Crysis 3 w wersji na komputery osobiste dołożą starań, aby obyło się bez bolesnych kompromisów.

Crysis 3 powstaje na PC, Xbox 360 i PlayStation 3. Premiera gry przewidziana jest na luty 2013 roku.