Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2017, 13:40

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Overwatch zyska aż sześć nowych aren - Sieciowe Wieści (28/04/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o nowych mapach w Overwatch, kolejnej postaci w Heroes of the Storm, zamkniętych beta-testach Transformers Online, 13. sezonie w Star Trek Online, aktualizacji z emotkami do Conan Exiles oraz premierze Games of Glory. Zapraszamy!

Zapowiedziano nowe mapy do Overwatch

Ostatnio na forum Overwatch spore poruszenie wywołał post jednego z użytkowników gry, który zaniepokoił się częstotliwością wydawania nowych map. Zauważył on, że do tej pory w grze pojawiły się tylko dwie nowe areny (a dokładnie jedna, jeżeli mówimy o klasycznych trybach).

Sprawę skomentował sam Jeff Kaplan, główny reżyser gry. Oznajmił on, że obecnie trwają prace aż nad sześcioma nowymi arenami. Trzy z nich mają pojawić się w trybach Szybkiej Gry i rozgrywkach rankingowych. Pozostałe trzy mapy są określane przez Kaplana jako „niestandardowe”, co może wiązać się z jakimś nowym trybem zabawy.

Według głównego reżysera tytułu mapy mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Nowy sezon w Star Trek Online

Od kilku dni nowy sezon Star Trek Online, zatytułowany Eskalacja, jest już dostępny dla graczy wersji na PC. Rozszerzenie dodało do gry sporo innowacji i poprawek błędów, które dokuczały graczom we wcześniejszych sezonach.

Pojawił się ulepszony matchmaking, nowy sprzęt oraz kolejny odcinek historii związanej z wojną z Tzenkethi - Mirrors and Smoke. Prócz tego w grze zawitał nowy system walk PvE o nazwie War Games. W trybie tym gracz sprawdza się w walce przeciwko hologramowym przeciwnikom oraz rozwiązuje napotkane na drodze zagadki.

Dodatkowo Perfect World Entertainment zorganizował konkurs dla fanów Star Trek Online. Do wygrania jest kajuta z widokiem na ocean podczas rejsu Star Trek: The Cruise II. Wartość tej nagrody przekracza 3500$ (niecałe 14 000 złotych)! Oprócz tego zwycięzca otrzyma także pakiet zawierający wszystkie statki dostępne obecnie w Cash Shop, czyli w sumie ponad 150 sztuk.

Więcej emocji w Conan Exiles

Życie na pustkowiach czasami wymaga określonej reakcji i wyrażenia swoich myśli. Dlatego też twórcy gry Conan Exiles przychodzą do graczy z nowym patchem, który dodaje do gry aż 50 nowych sposobów na wyrażenie emocji w postaci gestów. Co ciekawe, nowych emotek gracz będzie mógł się nauczyć podczas interakcji ze światem gry, np. przez obserwację tancerki brzucha postać gracza zapamięta owe ruchy taneczne i będzie ich mogła użyć w kontakcie z innymi użytkownikami.

Oprócz tego nowy patch naprawił też sporo błędów, jak powielanie przedmiotów czy problemy z interfejsem gry po śmierci bohatera.

Games of Glory oficjalnie wydane

Po kilku miesiącach zamkniętych beta-testów Lightbulb Crew postanowiło oficjalnie wypuścić na rynek swoją najnowszy tytuł MOBA - Games of Glory.

Gra oferuje walki dwóch drużyn, które liczą od trzech do czterech graczy każda. Rywalizacja może toczyć się w kilku trybach, które różnią się warunkami zwycięstwa oraz nagrodami. Tytuł wprowadza też do gatunku kilka świeżych rozwiązań, łącząc elementy strategii, strzelanin czy gier hack-and-slash.

Gra dostępna jest na komputery osobiste za pośrednictwem platformy Steam, jak i na konsole PS4 w sklepie PlayStation.

Trzecia faza beta-testów w Transformers Online w maju

Tencent, studio odpowiedzialne za Transformers Online, ogłosiło, że trzecia tura zamkniętych beta-testów gry rozpocznie się 18 maja. Aby uwiarygodnić wypowiedź dewelopera, do sieci trafił też zwiastun nowej tury testów. Tutaj ciekawostką jest postać Mrocznego Optimusa Prime’a, która pojawi się jako grywalny awatar w grze.

Aby wziąć udział w testach, gracze muszą uczestniczyć w różnych dziennych wydarzeniach, związanych z grą, i zbierać specjalne punkty. Po więcej szczegółów zapraszamy na oficjalną stronę gry.

Zapowiedziano kolejną postać w Heroes of the Storm

Jeszcze tydzień temu growy świat obiegła informacja o pojawieniu się w Heroes of the Storm Genjiego, a Blizzard już zapowiedział nowego avatara. Tym razem świat Nexusa uzupełni D.Va, czyli przesympatyczna graczka z Korei Południowej - Hana Song.

Prócz tego Blizzard przygotował nowy Nexus Challenge! Za zagranie 5 gier z przynajmniej jednym znajomym z gry (dowolny tryb) co tydzień będziemy otrzymywali specjalne nagrody zarówno do gry Overwatch, jak i Heroes of the Storm:

  • za 1. tydzień zabawy gracz otrzyma skórkę Oni Genji'ego, ikonkę oraz sprej do Overwatch. Do Heroes of the Storm dostaniemy baner, wierzchowca oraz ikonkę i sprej;
  • za 2. tydzień otrzymamy skórkę dla D.Vy w Overwatch oraz wierzchowca w Heroes of the Storm;
  • za 3. tydzień gracz uzyska ikonkę i sprej policjantki D.Vy w Overwatch. W Heroes of the Storm dostaniemy kolejnego wierzchowca, sprej, baner i portret policjantki D.Vy;
  • za 4. tydzień otrzymamy po 10 skrzynek do obu tytułów.