Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2017, 13:43

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Digital Dragons 2017 - poznaliśmy program konferencji

Organizatorzy konferencji Digital Dragons 2017 opublikowali szczegółowy program imprezy. W Krakowie pojawi się ponad dziewięćdziesięciu przedstawicieli branży gier wideo, którzy poprowadzą rozmaite wykłady i warsztaty.

Krakowski Park Technologiczny, organizator tegorocznej branżowej konferencji Digital Dragons, ujawnił szczegółowy program imprezy. Łącznie pojawi się na niej ponad dziewięćdziesiąt osób, w ten czy inny sposób działających w branży gier wideo. Poprowadzą one blisko sto prelekcji i warsztatów.

Digital Dragons 2017 - poznaliśmy program konferencji - ilustracja #1

Jeżeli wybieracie się na Digital Dragons 2017, to warto zaopatrzyć się w darmową aplikację mobilną, z której dowiecie się wszystkich szczegółów na temat konferencji, nawiążecie kontakt z innymi uczestnikami itd. Znajdziecie ją w App Store i w sklepie Google Play. Dodatkowo dzięki narzędziom Pitch & Match w prosty sposób poumawiacie się na spotkania.

W Krakowie pojawią się m.in. przedstawiciele największych polskich deweloperów – Techlandu, CD Projektu RED i 11 bit studios. Nie zabraknie również zagranicznych gości, w tym Sama Lake’a (Remedy Entertainment), Brendy i Johna Romero (Romero Games), Petera Vestiego Frendrupa (DICE), Jamesa Ohlena (BioWare), Luisa Barriga (Blizzard Entertainment), Johna Grahama (Humble Bundle), Paula van Grinsvena (Guerrilla Games) czy Benoita Sokala (seria Syberia). Oprócz wystąpień wymienionych wyżej osób, pracownicy Google oraz Apple poprowadzą wykłady dotyczące rynku gier mobilnych.

Ponadto doczekamy się prezentacji badania Polish Gamers Research, zrealizowanego przez połączone siły GRY-OnLine.pl, Krakowskiego Parku Technologicznego i Onet.pl, przy pomocy Stowarzyszenia Polskie Gry oraz Fundacji Indie Game Polska.

Dzięki systematycznej pracy zespołu KPT odpowiedzialnego za przygotowanie Digital Dragons, tegoroczna edycja ma prawdziwie gwiazdorską obsadę, jeśli chodzi o wykładowców i prelegentów. Wierzę, że jest to niebywała okazja do zdobycia wiedzy, zarówno dla początkujących twórców, jak i doświadczonych programistów gier – stwierdziła koordynatorka Digital Dragons Anna Krampus-Sepielak.

Digital Dragons 2017 odbędzie się 22-23 maja w krakowskim centrum konferencyjnym ICE Kraków przy ulicy Marii Konopnickiej 17. Bilety na konferencję kupicie w tym miejscu.