Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2015, 12:52

autor: Adrian Werner

Overwatch - studio Blizzard może zostać zmuszone do zmiany tytułu gry

Studio Blizzard ma pewne kłopoty z grą Overwatch i może zostać zmuszone do zmiany tytułu tej produkcji. Wszystko za sprawą firmy, która wcześniej nazwała tak swoją aplikację mobilną.

Czy gra Overwatch zmieni tytuł? - Overwatch - Blizzard może zostać zmuszony do zmiany tytułu gry - wiadomość - 2015-01-11
Czy gra Overwatch zmieni tytuł?

Kilka miesięcy temu studio Blizzard Entertainment zapowiedziało projekt Overwatch, czyli pierwszoosobową grę akcji nastawioną na rozgrywki wieloosobowe. Teraz okazało się, że twórcy mogą zostać zmuszeni do zmiany tytułu tej produkcji. Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych zawiesiło bowiem dwa wnioski złożone przez dewelopera dotyczące zarejestrowania ten nazwy.

Powodem całego zamieszania jest firma Innovis, która wcześniej dokonała rejestracji tego samego znaku towarowego. Jej Overwatch to aplikacja mobilna wzbogacająca takie zabawy rozgrywane w świecie rzeczywistym jak paintball czy laser tag o elementy zaczerpnięte z pecetowych i konsolowych FPS-ów, w tym na bieżąco aktualizowana mapa taktyczna, radar, czat czy wydawanie rozkazów kolegom z drużyny na odległość.

Aplikacja mobilna Overwatch firmy Innovis. - Overwatch - Blizzard może zostać zmuszony do zmiany tytułu gry - wiadomość - 2015-01-11
Aplikacja mobilna Overwatch firmy Innovis.

Co ciekawe, studio Blizzard Entertainment miało wcześniej czas na złożenie protestu mogącego zastopować zawieszenie wniosku, ale tego nie zrobiono. Może to oznaczać, że autorzy nie chcą walczyć o tę nazwę i zamierzają zmienić tytuł gry. Oczywiście istnieje także szansa, że zamierzają jakoś dogadać się z Innovis.

Przypomnijmy, że Overwatch to pierwsza nowa marka studia od 1998 roku. Produkcja będzie nastawioną na tryb multiplayer grą akcji i zmierza obecnie wyłącznie na pecety. Na razie nie podano daty premiery, ale beta testy mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Z udostępnionych do tej pory materiałów video wyłania się obraz produkcji cechującej się wysoką dynamiką starć. Postacie będą bardzo mobilne i wyposażone zostaną w liczne umiejętności specjalne. Dzięki temu każdym bohater zaoferuje odmienne wrażenia. Pomimo tego, że gra będzie nastawiona na tryb multiplayer, autorzy obiecują całkiem rozbudowaną warstwę fabularną. Warto wspomnieć, że projekt powstał na gruzach skasowanego MMO Titan.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Overwatch
  2. Oficjalna strona aplikacji mobilnej Overwatch
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Overwatch

Overwatch