Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2021, 11:17

Twórcy Outriders będą oznaczać oszustów i utrudniać im grę

Studio People Can Fly pochwaliło się sposobami, jakie będą wykorzystywane, by uprzykrzyć życie oszustom w Outriders. Zostaną oznaczeni i nie będą mogli grać z uczciwymi graczami.

W SKRÓCIE:
  1. Oszuści nie będą mieli łatwego życia w Outriders.
  2. Deweloperzy ujawnili sposoby, jakie mają zamiar wykorzystać, by dbać o uczciwą rozgrywkę.

Studio People Can Fly znalazło ciekawy sposób na walkę z oszustami w Outriders. Nie będzie stosowania odpowiedzialności zbiorowej, tylko napiętnowanie łamiących zasady ludzi i maksymalne utrudnienie im gry.

Informacje na temat sposobów walki z cheaterami pojawiły się w oficjalnym wpisie na forum Steam poprzedzającym premierę gry. W nim pojawia się podpunkt dotyczący oszustów obecnych w wersji demonstracyjnej i sposobów, które zostaną wykorzystane, by ich wyeliminować w pełnej wersji Outriders.

Z informacji, jakie przeanalizowano, wynika, że do momentu gdy liczba bawiących w demo dobiła do 2 milionów, oszustw dopuściło się około 200 osób, co jest bardzo małym wycinkiem całości (około 0,1%). Jednak mimo tak niewielkiej liczby cheaterów, People Can Fly zapowiada ostrą walkę z nimi. Przede wszystkim restrykcje będą nałożone na całe konto, nie na jedną postać. Osoby, które zostaną przyłapane na łamaniu zasad, nie będą mogły łączyć się z uczciwymi graczami, a wyszukiwanie innych oszustów potrwa znacznie dłużej.

Do tego zaplanowano także dyskretne oznaczenie w interfejsie użytkownika, że mamy do czynienia z oszustem. Więc jeśli taka osoba postanowi nagrać wideo lub podzielić się zrzutem ekranu, łatwo zauważymy, że to cheater.

Co studio traktuje jako oszukiwanie?

  • uruchomienie gry na PC bez programu Easy Anti Cheat (EAC);
  • modyfikowanie plików gry, aby poprawić poziom postaci, umiejętności, ekwipunek itp.;
  • zewnętrzne modyfikowanie gry, aby usprawnić działanie opartych na czasie mechanik, jak sprzedawcy i wyzwania;
  • używanie trainerów bądź innych programów, aby zyskać przewagę w grze;
  • używanie programów usprawniających grę, jak aimboty czy wallhacki.

Konta zostaną sprawdzone w dniu debiutu gry 1 kwietnia o godzinie 18:00, a także będą monitorowane w regularnych odstępach czasu już po premierze. Jeśli więc planujecie zabawę z cheatowaniem, lepiej sobie odpuśćcie.

  1. Grałem w Outriders – im było trudniej, tym lepiej się bawiłem
  2. Outriders – strona oficjalna