Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2021, 11:48

Twórcy PUBG Mobile pracują nad survivalem o zombie

Tencent ogłosił, że studio odpowiedzialne za PUBG Mobile pracuje nad grą Undawn, czyli kooperacyjnym survivalem osadzonym w świecie opanowanym przez zombie. Tytuł ma zadebiutować w tym roku na PC i urządzeniach mobilnych.

Tencent zapowiedział nową produkcję od twórców PUBG MobileUndawn (via PC Gamer). Tytuł ma być kooperacyjnym survivalem osadzonym w świecie, gdzie większość ludzi została zamieniona w zombie. Na ten moment data premiery nie jest znana. Wiadomo jedynie, że produkcja trafi do posiadaczy PC i platform mobilnych w tym roku.

Obecnie informacje na temat Undawn są dość ubogie. Jedyne, co mamy, to grafiki przedstawiające postacie (można obejrzeć je tutaj) oraz zarys tego, jak ma prezentować się rozgrywka. Według zapewnień twórców tytuł zaoferuje otwarty świat wypełniony nieumarłymi oraz graczami. Pozwoli to na nawiązywanie relacji z innymi osobami poprzez wymianę surowców lub zawiązywanie sojuszy. Może to też sprowokować walki nie tylko z zombie. Oczywiście podobnie jak w innych produkcjach tego typu nie zabraknie również systemu craftingu i rozwoju postaci.

Jak twierdzi Rick Li, czyli producent wykonawczy Lightspeed & Quantum Studios, Undawn ma zrewolucjonizować gatunek poprzez połączenie rozwiązań znanych z gier sandboxowych i RPG-ów. Twórcy mają także nadzieję na to, że ich dzieło będzie czymś nowym i niespotykanym w gatunku survivali. O tym, czy faktycznie gra okaże się przełomem, przekonamy się po jej premierze.

  1. Undawn – oficjalna strona