Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2019, 12:06

autor: DM

Otwarta alfa Call of Duty Modern Warfare na PS4 już dostępna

Call of Duty: Modern Warfare w wersji alfa mogą już testować wszyscy posiadacze PlayStation 4, bez konieczności posiadania abonamentu PS Plus. Zabawa w 4-osobowym trybie Gunfight potrwa do niedzieli 25 sierpnia.

Otwarta alfa Call of Duty Modern Warfare na PS4 już dostępna - ilustracja #1

W czwartek wieczorem, czyli nieco wcześniej niż planowano, rozpoczęły się bezpłatne testy trybu Gunfight 2 na 2 w grze Call of Duty: Modern Warfare. Otwarta alfa przeznaczona jest wyłącznie dla użytkowników konsoli PlayStation 4, jednak nie trzeba posiadać abonamentu PS Plus. Gra nie wymaga również aktywowania żadnego kodu – specjalna wersja jest jedną z bezpłatnych pozycji cyfrowego sklepu PS Store. Zabawa w dwuosobowych drużynach potrwa do niedzieli 25 sierpnia.

Tryb Gunfight rozgrywa się na pięciu mapach, jednak na razie dostępne są tylko trzy z nich (Pine, Speedball, King). Pozostałe dwie (Stack, Docks) zostaną dodane w trakcie weekendu. Wszystkie lokacje są bardzo małe, z tzw. kategorii map treningowych i zostały specjalnie przygotowane dla trybu Gunfight, w którym może brać udział 4 graczy (6 w pełnej wersji gry, przy osobistych ustawieniach meczu).

Otwarta alfa Call of Duty Modern Warfare na PS4 już dostępna - ilustracja #2
Mapa King dostępna jest od początku testów.

Studio Infinity Ward powiadomiło również, że oprócz map w czasie weekendu będzie dodawać inne atrakcje urozmaicające rozgrywkę. Możemy się spodziewać prawdopodobnego trybu działań w nocy lub z wyłączonym interfejsem ekranu. Warto więc logować się w każdy kolejny dzień weekendu, by sprawdzić wszystkie niespodzianki.

Zasady trybu Gunfight są proste. Dwa dwuosobowe zespoły rywalizują ze sobą o punkty podczas 40-sekundowych rund bez możliwości uzdrawiania. Jeśli skończy się czas, pojawia się flaga do przejęcia. Wszyscy gracze startują z takim samym zestawem uzbrojenia, który jest kompletnie losowy i zmienia się z każdą rundą. W Gunfight możemy grać ze swoim znajomym lub zdać się na losowy dobór kompana.

Jeśli nie posiadacie PlayStation 4, to już za miesiąc rozpoczną się otwarte beta-testy dla wszystkich platform, począwszy od 21 września (na PS4 i dla osób z preorderami nieco wcześniej). O dokładnych terminach przeczytacie tutaj.

Premiera Call of Duty: Modern Warfare odbędzie się 25 października tego roku, równocześnie na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.