Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2024, 14:13

autor: Adrian Werner

Osobiste wizyty we wsi oraz wielkie bitwy kilkuset jednostek w strategii Manor Lords zrobiły wrażenie na testerach

Do sieci trafiło wiele obszernych zapisów rozgrywki z wyczekiwanego Manor Lords. Pokazują one m.in. budowę wiosek i spacerowanie po nich jako władca, jak i wielkie bitwy.

Źródło fot. Slavic Magic
i

Tylko niecałe dwa tygodnie pozostały do debiutu Manor Lords, czyli obiecującej strategii, którą na własnę rękę tworzy Grzegorz Styczeń. Czekanie na tę grę można sobie umilić, oglądając nowe, bardzo obszerne gameplaye z produkcji, opublikowane przez kanały Lutel, TmarTn2, The Spiffing Brit oraz Snap Strategy w serwisie YouTube.

Filmiki dają bardzo dobre pojęcie o tym, co zaoferuje ta gra. Materiały w sumie pokazują wiele godzin rozgrywki, obejmującej zarówno budowę wiosek, jak i wielkie bitwy z kilkuset jednostkami. Jeśli nie macie czasu obejrzeć ich wszystkich, to polecamy sprawdzenie dwóch pierwszych, bo są najkrótsze – dodatkowo materiał Lutela jest po polsku, a filmik TmarTn2 zawiera masę fragmentów z rzadko pokazywanego trybu pozwalającego jako władca spacerować po świecie gry.

Manor Lords zmierza na razie wyłącznie na pecety. Premiera we wczesnym dostępie zaplanowana została na 26 kwietnia tego roku. Od dnia debiutu produkcja będzie również dostępna w ofercie subskrypcji PC Game Pass. Tytuł zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. W dalszych planach jest konwersja na konsole Xbox Series X i S.

Na filmikach gra prezentuje się spektakularnie i wiele wskazuje na to, że będzie to jeden z największych debiutów tego roku na PC. Najlepiej pokazuje to fakt, że Manor Lord jest obecnie najbardziej wyczekiwaną grą na Steamie. W styczniu na swoich listach życzeń miało ją ponad dwa miliony użytkowników tego serwisu. To niesamowity wyczyn – samotnemu deweloperowi udało się przegonić takie tuzy, jak Hades II, Black Myth: Wukong, Hollow Knight: Silksong czy także Frostpunka 2 od 11 bit studios.

Oczekiwania względem Manor Lords są zatem ogromne. Czy twórcy uda się im sprostać, przekonamy się za 11 dni.

  1. Manor Lords na Steamie
  2. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej