Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2023, 19:59

Bardzo obiecująca polska strategia Manor Lords ma datę premiery w Early Access; trafi do Game Passa

Polskie Manor Lords trafi do graczy w przyszłym roku, zarówno w ramach Steam Early Access, jak i w Game Preview oraz w usłudze PC Game Pass.

Źródło fot. Slavic Magic / Hooded Horse.
i

Pośród materiałów zaprezentowanych w trakcie pokazu Xbox Partner Preview pojawił się także nowy zwiastun polskiego Manor Lords z datą premiery we wczesnym dostępie. Filmik demonstrujący różnorodne elementy gry studia Slavic Magic znajdziecie poniżej.

Wygląda na to, że gracze wcielający się we władcę w tym „historycznym city builderze” nie będą mieli łatwej przeprawy w zarządzaniu swoimi włościami. Bandyci, samozwańczy baronowie i inne zagrożenia sprawią, że rozwój powierzonej nam ziemi będzie wymagał nie tylko sprawnego zarządzania, ale też sprawnych sił zbrojnych.

Jak wspomniano, oprócz fragmentów rozgrywki zwiastun zdradza też datę wydania polskiej produkcji. Manor Lords trafi do Wczesnego dostępu Steama i Game Preview 26 kwietnia 2024 roku. Na początku tytuł uwzględni m.in. możliwość rozbudowy regionu do trzeciego poziomu, zarządzanie oddziałami piechoty oraz skromny wybór trybów rozgrywki i scenariuszy do rozegrania.

Gra będzie również od razu dostępna w ofercie subskrypcji PC Game Pass. Nie podano, jak długo Manor Lords pozostanie we wczesnym dostępie.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej