Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 lipca 2013, 19:05

autor: Draug

Ósmy sezon Intel Extreme Masters z finałem po raz pierwszy w Polsce

Ogłoszono, że finał jednej z największych e-sportowych imprez na świecie po raz pierwszy zawita do Polski. Najlepsi gracze w StarCraft II: Heart of the Swarm i League of Legends będą mierzyli się w dniach 14-16 marca 2014 roku w katowickim spodku.

Na stronie Electronic Sports League pojawiła się oficjalna informacja na temat światowego finału ósmego sezonu Intel Extreme Masters. Po raz pierwszy odbędzie się on w naszym kraju, na hali Spodek w Katowicach (a nie na targach CeBIT w niemieckim Hanowerze). Impreza będzie miała miejsce w dniach 14-16 marca 2014 roku i rozegrane zostaną na niej mecze między mistrzami w StarCraft II: Heart of the Swarm oraz League of Legends.

INTEL EXTREME MASTERS W SKRÓCIE:
  • Wielka impreza e-sportowa, rozgrywana od 2006 roku.
  • Na przestrzeni lat gromadziła mistrzów w takich grach jak Counter-Strike 1.6, StarCraft II czy League of Legends.
  • Po raz pierwszy finał odbędzie się nie w Niemczech, lecz w Polsce.

Rozgrywki finałowe będą poprzedzone przez serię turniejów w Szanghaju (w bieżącym miesiącu), Nowym Jorku (październik), Singapurze (listopad) i Sao Paulo (luty 2014). Łączna pula nagród pieniężnych podczas finału wyniesie 250 tysięcy dolarów. Ponadto, oprócz meczów pomiędzy gwiazdami e-sportu impreza zaoferuje również możliwość obejrzenia stoisk z nowinkami ze świata gier i technologii, należących do partnerów Intel Extreme Masters takich jak Intel czy BenQ. W przedsięwzięcie zaangażowane będą również władze miasta, z prezydentem Katowic, Piotrem Uszokiem, na czele.

Grafika zapowiadająca ósmy sezon Intel Extreme Masters. - Ósmy sezon Intel Extreme Masters z finałem po raz pierwszy w Katowicach - wiadomość - 2013-07-22
Grafika zapowiadająca ósmy sezon Intel Extreme Masters.

Zlokalizowanie wydarzenia w Polsce jest zasługą styczniowego przystanku Intel Extreme Masters, odbytego właśnie w Katowicach. Odniósł on wielki sukces, gromadząc 50 tysięcy uczestników w Spodku oraz ponad 5 milionów widzów z całego świata przy internetowej transmisji w siedmiu językach, emitowanej przez ESL TV. Więc statystyk znajdziecie na infografice u dołu tej wiadomości.

”Widziałem turnieje esportowe w każdym zakątku świata, ale nigdy nie dane mi było przeżyć czegoś tak niesamowitego jak styczniowy turniej Intel Extreme Masters w Spodku. Aż strach myśleć, jak to będzie wyglądało kiedy zawitamy tam z Mistrzostwami Świata” – powiedział Michał Blicharz, Dyrektor ESL ds. Pro Gamingu. – „Frekwencja fanów, którzy przybyli do Spodka ostatnim razem, oraz niezapomniana atmosfera nie pozwoliła nam na inny wybór niż przeniesienie finałów z Niemiec do Polski.”

A takie rzeczy działy się podczas przystanku w Katowicach na początku roku. - Ósmy sezon Intel Extreme Masters z finałem po raz pierwszy w Katowicach - wiadomość - 2013-07-22
A takie rzeczy działy się podczas przystanku w Katowicach na początku roku.

Więcej na temat wspomnianego turnieju ze stycznia znajdziecie w tekście sathorna, w którym zestawione zostały najważniejsze i najciekawsze chwile imprezy. Z kolei po podsumowanie ostatniego finału IEM odsyłamy Was do wcześniejszego newsa.