Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 grudnia 2020, 20:50

Oscar Isaac wcieli się w Solid Snake'a w filmowej adaptacji Metal Gear Solid

Poznaliśmy odtwórcę roli Solid Snake'a w filmowej adaptacji Metal Gear Solid. W głównego bohatera cyklu ma wcielić się Oscar Isaac, znany między innymi z najnowszej trylogii Gwiezdnych wojen.

Próby nakręcenia filmu na podstawie Metal Gear Solid trwają od ponad 14 lat. Do tej pory nie usłyszeliśmy na temat produkcji żadnych konkretów. W 2017 roku dowiedzieliśmy się jedynie, że rozważane są dwie wersje scenariusza. Dziś poznaliśmy za to nazwisko odtwórcy roli Solid Snake'a (via Deadline). W postać ma wcielić się Oscar Isaac, znany między innymi z najnowszej trylogii Gwiezdnych wojen. Ruch ten niesie za sobą jednak pewne konsekwencje. Ze względu na napięty grafik aktora data startu zdjęć nadal pozostaje nieznana.

Warto wspomnieć, że reżyserem ekranizacji przygód Solid Snake'a jest Jordan Vogt-Roberts. Za scenariusz odpowiedzialny jest natomiast Derek Connolly. Całość powstaje na zlecenie Sony Pictures Entertainment.

Pierwszy Metal Gear Solid ukazał się w 1998 roku na konsoli PS1. Ojcem serii, do której należy produkcja, jest Hideo Kojima. Za wydanie tytułu odpowiedzialne było Konami.

  1. Sony Pictures Entertainment – oficjalna strona