Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2012, 12:12

autor: Adrian Werner

Opóźniono start otwartej bety MechWarrior Online

Mamy złe wieści dla miłośników symulatorów wielkich robotów. Twórcy gry MechWarrior Online musieli przełożyć start otwartych beta testów. Przyczyną są wciąż istniejące problemy techniczne.

Opóźniono start otwartej bety MechWarrior Online - ilustracja #1

 

Kilka dni temu informowaliśmy o rychłym starcie otwartej bety gry MechWarrior Online. Wtedy twórcy zapowiedzieli, że testy ruszą 16 października. Pojawiły się jednak pewne trudności techniczne. W rezultacie rozpoczęcie otwartej bety musiało zostać przełożone. Autorzy nie są jeszcze w stanie podać konkretnego nowego terminu, ale obiecują, że opóźnienie nie będzie znaczne.

Powodem przełożenia terminu rozpoczęcia otwartych testów są wciąż istniejące niedociągnięcia techniczne. Wśród nich znalazł się m.in. błąd, który powoduje dziwne spadki ilości wyświetlanych klatek na sekundę. Słabo radzi sobie również system automatycznego znajdowania przeciwników o podobnym poziomie umiejętności i rozwoju mecha. Te oraz inne problemy są typowe dla zamkniętych testów, ale już w otwartych nie powinny się pojawiać. W rezultacie twórcy musieli wstrzymać się dopuszczeniem do bety dużych grup graczy do czasu aż te niedociągnięcia zostaną poprawione.

Autorzy pracują również nad wprowadzeniem rozbudowanych samouczków. MechWarrior Online to symulator i sterowanie wielotonowymi robotami nie należy do łatwych zadań. Gra pozwala m.in. na skręcanie tułowia maszyny niezależnie od kierunku ruchu, swobodne ustalanie prędkości chodu maszyny i kontrolę jej systemów pokładowych. Dlatego twórcy chcą ułatwić żółtodziobom opanowanie interfejsu i podstawowych zasad zabawy.

Premiera pełnej wersji zaplanowana jest na początek przyszłego roku. Gra tworzona jest wyłącznie z myślą o pecetach i wykorzysta model darmowy z opcjonalnymi mikropłatnościami. Całość powstaje w oparciu o silnik CryEngine 3 firmy Crytek.

Opóźniono start otwartej bety MechWarrior Online - ilustracja #2 Dla graczy pecetowych najbliższe miesiące będą prawdziwym renesansem produkcji z mechami w rolach głównych. Poza MechWarrior Online na rynek trafią również gry akcji Hawken i Reign of Thunder. Drugi z tych tytułów jest duchowym spadkobiercom serii MechAssault. Natomiast niezależny zespół Bomb Dog Studios pracuje nad inspirowanym konsolowym Chromehounds symulatorem M.A.V

Wielkie roboty powrócą też do gatunku strategii dzięki przeglądarkowym grom MechWarrior Tactics oraz Mech Tactics.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.