Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2017, 18:12

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Okami HD potwierdzone na PlayStation 4, Xboksa One i PC [aktualizacja - termin premiery w Europie i cena]

Od jakiegoś czasu plotkowano, że Okami HD ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach. W magazynie Famitsu pojawiło się potwierdzenie tych doniesień, wraz z datą premiery gry w Japonii.

Aktualizacja

Firma Capcom potwierdziła wcześniejsze doniesienia i zdradziła dodatkowe szczegóły. Okami HD ukaże się w Europie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach 12 grudnia. Tytuł sprzedawany będzie w cenie 19,99 euro (około 85 zł). Gra dostępna ma być zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. Natomiast poniżej obejrzycie jej zwiastun.

Oryginalna wiadomość

Mniej więcej miesiąc temu w sieci pojawiły się pogłoski sugerujące ponowne wydanie Okami HD z PlayStation 3 na PlayStation 4 i Xboksie One. Ponadto przed kilkoma dniami okazało się, że tytuł najpewniej trafi też na PC-ty. Dziś dzięki magazynowi Famitsu (via Gematsu i Ryokutya2089) wiemy już, że to wszystko prawda.

Produkcja zadebiutuje na japońskim rynku jako Okami: Zekkei i dostępna będzie na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach, przy czym wydanie fizyczne pojawi się tylko na sprzęcie firmy Sony. Tytuł oferować ma wszystko to, co poprzednia wersja, a dodatkowo obsługiwać będzie rozdzielczość 4K, możliwość włączenia obrazu w formacie 4:3, a oprócz tego powrócą znane z oryginału minigierki dostępne na ekranach ładowania. Premiera odbędzie się 13 grudnia bieżącego roku na komputerach i 21 dnia tego samego miesiąca na konsolach. Nie wiemy jeszcze, kiedy tytuł pojawi się w Europie, ale raczej nie będziemy musieli na niego długo czekać.

Okami wkrótce zadebiutuje po raz czwarty. - Okami HD potwierdzone na PlayStation 4, Xboksa One i PC [aktualizacja - termin premiery w Europie i cena] - wiadomość - 2017-09-14
Okami wkrótce zadebiutuje po raz czwarty.

Okami to przygodowa gra akcji wyprodukowana przez nieistniejące już studio Clover. Tytuł opowiada o bogini słońca Amaterasu, która przybrała postać wilka i stara się ochronić Ziemię przed wieczną ciemnością. Produkcja ukazała się na konsoli PlayStation 2 w 2006 roku, a w późniejszym czasie została przeniesiona także na Wii i PlayStation 3. Oryginalna wersja okazała się komercyjną klapą, choć zebrała znakomite recenzje i jest powszechnie uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł dostępnych na rynku elektronicznej rozrywki.