Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2017, 14:00

autor: Entelarmer

Okami HD ukaże się na PC?

Koreańska strona ratingowa dodała informacje na temat Okami HD. Według dodanych wpisów reedycja odświeżonego klasyka ukaże się nie tylko na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, ale również na PC.

Pogłoski o ponownym wydaniu Okami HD pojawiały się od dłuższego czasu. Miesiąc temu serwis Kotaku otrzymał informacje o ukazaniu się tej kultowej produkcji na konsolach Xbox One i PlayStation 4, ale niewykluczone, że zapoznają się z nią także posiadacze komputerów osobistych. Tak wynikałoby z informacji koreańskiej strony ratingowej (dzięki, NeoGAF), na której znalazły się wpisy poświęcone wersjom na wspomniane konsole oraz PC.

Okami HD na konsolach obecnej generacji i PC z pewnością zachęciłoby graczy do zapoznania się z potencjalną kontynuacją. - Okami HD ukaże się na PC? - wiadomość - 2017-09-08
Okami HD na konsolach obecnej generacji i PC z pewnością zachęciłoby graczy do zapoznania się z potencjalną kontynuacją.

Wypada zaznaczyć, że o ile konsolowcy mogli cieszyć się Okami kilkukrotnie (na Wii, PlayStation 2 oraz na PlayStation 3), posiadacze pecetów dotąd nie mieli okazji do sprawdzenia tego klasyka. Po części wynika to z niezbyt dużej popularności tytułu, który zdołał nawet zyskać tytuł „najgorzej sprzedającej się gry roku” w księdze rekordów Guinnessa. Nie przeszkodziło to jednak w uzyskaniu przez grę statusu kultowego, a w zeszłym studio Platinum Games wspomniało o możliwości powstania kontynuacji. Potencjalny sequel z pewnością zachęcałby do ponownego wydania odświeżonego oryginału jako swego rodzaju element kampanii promującej dwójkę. Jeśli informacje z koreańskiego źródła są prawdziwe, najpewniej oznaczałoby to wydanie Okami 2 na tych samych platformach. Na razie jednak przypominamy, by traktować te informacje jako fałszywe do czasu ich oficjalnego potwierdzenia. Na marginesie – nie można wykluczyć wersji na Nintendo Switch, jako że brak wpisu może wynikać z faktu, że konsola japońskiego giganta nie ukazała się jeszcze w Korei.

Okami HD ukaże się na PC? - ilustracja #2 Okami to przygodowa gra akcji oryginalnie wydana na konsolę PlayStation 2 w 2006 roku. Dwa lata później ukazała się wersja na platformę Wii, a w 2012 roku zadebiutowała edycja HD na PlayStation 3. Gracze wcielają się w boginię słońca Amaterasu, przemierzającą pod wilczą postacią świat inspirowany japońską mitologią. Pod względem rozgrywki tytuł łączy elementy RPG, platformówek i gier akcji, a w wersji na Wii wykorzystuje też cechy unikalnego kontrolera konsoli. Okami spotkało się entuzjastycznym przyjęciem recenzentów, ale pod względem sprzedaży nie spełniło oczekiwań twórców. Jednak nie przeszkodziło jej to w uzyskaniu statusu produkcji kultowej.