Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 września 2017, 12:55

Sukces polskiego The Pirate: Plague of the Dead

Polski zespół Home Net Games poinformował, że mobilna gra The Pirate: Plague of the Dead przekroczyła pułap pół miliona pobrań.

Gra na razie dostępna jest tylko na Androidzie, ale w planach są także wersje na inne platformy. - Sukces polskiego The Pirate: Plague of the Dead - wiadomość - 2017-09-08
Gra na razie dostępna jest tylko na Androidzie, ale w planach są także wersje na inne platformy.
THE PIRATE: PLAGUE OF THE DEAD W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Home Net Games
  2. Wydawca: Home Net Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: AND, później PC / iOS
  5. Model biznesowy: free-to-play

Polskie studio Home Net Games ma powody do zadowolenia. Zespół pochwalił się, że mobilną grę The Pirate: Plague of the Dead pobrano już pół miliona razy. Wynik ten osiągnięto w trochę ponad miesiąc od premiery, gdyż produkcja zadebiutowała na Androidzie w 31 lipca tego roku.

Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Obecnie projekt dostępny jest tylko na urządzenia z systemem firmy Google, ale w planach są również konwersje na iOS oraz pecety. Tytuł ma więc jeszcze spore możliwości rozwoju.

Sukces polskiego The Pirate: Plague of the Dead - ilustracja #2

Poza pracami nad przeniesieniem The Pirate: Plague of the Dead na inne platformy, autorzy sporo wysiłku wkładają również w ulepszanie wersji na Androida. Wydana kilka dni temu łatka 1.6 mocno rozbudowała opcje modyfikowania wyglądu statków oraz wprowadziła liczne zmiany w balansie rozgrywki, głównie bazujące na sugestiach samych graczy.

Co do dalszych planów, to autorzy mają nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu uda im się wypuścić aktualizację, która zaoferuje dodatkowe przygody, jak również doda nowego kapitana. Warto wspomnieć, że pomimo premiery gry, twórcy równolegle rozwijają poprzednią odsłonę cyklu, czyli The Pirate: Caribbean Hunt.

Sukcesy polskich deweloperów zawsze są dobrymi nowinami, ale popularność The Pirate: Plague of the Dead cieszy nas szczególnie, gdyż nad projektem w roli producenta pracował Łukasz Malik, który przez wiele lat był redaktorem naczelnym naszego serwisu.

  1. The Pirate: Plague of the Dead w Google Play
  2. The Pirate: Plague of the Dead – oficjalna strona gry