Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 13:20

autor: "Vergil"

Ogromna aktualizacja wyprowadza Red Dead Online z fazy beta-testów

Studio Rockstar Games opublikowało potężną aktualizację do Red Dead Redemption 2, która kończy fazę beta-testów Red Dead Online. Autorzy wprowadzili między innymi nowy tryb gry i zestaw misji, a także pozwolili wyzwać innych graczy na partyjkę w pokera (ale nie w Polsce).

W SKRÓCIE:
  1. Red Dead Online opuściło fazę beta-testów;
  2. z tej okazji studio Rockstar Games wzbogaca swoje dzieło o nowy tryb, zestaw misji, wyzwania, a także możliwość gry w pokera;
  3. na tym nie kończą się prace nad rozwojem Red Dead Online, bo autorzy zapowiadają już kolejne porcje dodatkowej zawartości.

Blisko pół roku po udostępnieniu Red Dead Online, czyli trybu multiplayer w Red Dead Redemption II, firma Rockstar Games opublikowała aktualizację, która wyprowadziła go z fazy beta-testów. Wczorajszy patch wzbogaca tryb współpracy i grę swobodną o nowe misje, wprowadza specjalne wyzwania i dynamiczne wydarzenia w świecie gry, a także pozwala nam stoczyć partyjkę w pokera, czy też spróbować swoich sił w nowym wariancie rozgrywki. Poza tym autorzy oddają w nasze ręce niedostępny wcześniej rewolwer i elementy ubioru oraz umożliwiają wybór preferowanego stylu zabawy. Listę nowości zamyka obszerna lista mniejszych poprawek.

Nim przejdziemy do dokładnego omówienia poszczególnych nowości, musimy odnotować, że posiadacze wersji na PlayStation 4, którzy nie są abonentami PlayStation Plus, mogą sprawdzić Red Dead Online do 27 maja; ponadto gracze bawiący się na konsoli Sony jako pierwsi przetestują (w ramach wczesnego dostępu) nadchodzące nowinki przygotowywane przez deweloperów. Twórcy snują też plany na przyszłość, o których piszemy na końcu wiadomości.

Musiało minąć niemal pół roku, by Red Dead Online mogło opuścić fazę beta-testów. - Ogromna aktualizacja wyprowadza Red Dead Online z fazy beta-testów - wiadomość - 2019-05-15
Musiało minąć niemal pół roku, by Red Dead Online mogło opuścić fazę beta-testów.

Nowe misje w trybie współpracy i gry swobodnej

Omówienie nowości, które trafiły do Red Dead Online, należy rozpocząć od misji do trybu współpracy. Tym razem gracze muszą pomóc pani LeClerk w zbliżeniu się do prawdy na temat okoliczności, w których zginął jej mąż. Poza tym na rewolwerowców czeka krwawy bój z gangiem Del Lobos i wsparcie Toma Daviesa w uratowaniu Valentine, z kolei na wyjętych spod prawa – wzięcie udziału w napadzie na bank w Saint Denis. Niezależnie od tego, którą z dróg wybierzemy, całość kończy się w Blackwater, gdzie czeka na nas niebezpieczny przeciwnik.

Poza tym na sprawdzenie czekają nowe misje w trybie gry swobodnej, w których pojawiają się kolejne postacie znane z Red Dead Redemption II. Zlecenia mają dla nas kapitan łodzi Thomas oraz farmerzy Aberdeen.

Dynamiczne wydarzenia

Ponadto patch wprowadza dynamiczne wydarzenia, za sprawą których w trakcie przemierzania świata gry będziemy natykać się na rozmaite osoby potrzebujące pomocy. Warto się nimi zainteresować, gdyż może to zaowocować zdobyciem punktów doświadczenia i honoru, a także bardziej namacalnych nagród w postaci złota czy pieniędzy.

Deweloperzy z Rockstar Games nie omieszkali poszerzyć gamy dostępnych misji. - Ogromna aktualizacja wyprowadza Red Dead Online z fazy beta-testów - wiadomość - 2019-05-15
Deweloperzy z Rockstar Games nie omieszkali poszerzyć gamy dostępnych misji.

Wyzwania, poker i tryb Overrun

Oprócz tego najnowsza aktualizacja pozwala graczom poddać próbie swe umiejętności w trzech rodzajach wyzwań, w których stają w szranki z pozostałymi członkami swoich band. Mowa o próbie złowienia największej ryby, strzelaniu do ptaków czy zbieraniu ziół.

Inną nowością jest możliwość stoczenia partyjki w pokera (niedostępna w Polsce ze względów prawnych); stoły, przy których może zasiąść maksymalnie sześciu graczy, znajdziemy w Blackwater, Saint Denis, Tumbleweed, Valentine i na stacji Flatneck.

Autorzy wzbogacili też listę trybów Showdown o nowy wariant, ochrzczony mianem Overrun. Zabawa polega na przechwytywaniu kolejnych skrawków mapy i ich oznaczaniu, a zmagania wygrywa osoba, która pod koniec starcia ma w swoich rękach największe połacie terenu.

Teraz możemy wyzwać innych graczy między innymi na partyjkę w pokera. - Ogromna aktualizacja wyprowadza Red Dead Online z fazy beta-testów - wiadomość - 2019-05-15
Teraz możemy wyzwać innych graczy między innymi na partyjkę w pokera.

Style gry

Opisywana aktualizacja pozwala graczom również na wybór preferowanego stylu zabawy. Ci, którzy zdecydują się na wariant ofensywny (który jest ustawiony domyślnie) mogą atakować pozostałych, jednak muszą przy tym liczyć się z wynikającymi z tego konsekwencjami.

Jeśli jednak wybierzemy opcję defensywną, na przykład po to, by po prostu cieszyć się z eksploracji świata, zostaniemy oznaczeni specjalną ikoną tarczy, otrzymamy mniejsze obrażenia od innych uczestników zabawy, a także nie będziemy mogli zostać złapani na lasso. Poza tym ci, którzy zdecydują się nas zaatakować, otrzymają dotkliwą karę; to samo jednak tyczy się nas samych, jeśli mimo wybranego stylu będziemy uskuteczniać wrogie zachowania wobec innych graczy. Warto przy tym pamiętać, że wariant defensywny wyklucza nas z możliwości wzięcia udziału w misjach opartych na zasadach PvP.

Należy jeszcze dodać, że deweloperzy pochylili się nad wprowadzonym w lutym systemem karzącym graczy za złe zachowania. Od teraz ci, którzy strzelają do agresywnych graczy w obronie własnej, nie otrzymają żadnej kary, z kolei po zaatakowaniu określonej osoby zostaniemy oznaczeni jako wróg wyłącznie dla niej. Mimo wszystko im bardziej agresywni będziemy, tym większa będzie nasza widoczność na radarach pozostałych uczestników zabawy i tym dalej od miejsca swojej śmierci będziemy się odradzać.

Listę nowości wieńczy nowa broń i niedostępne wcześniej elementy ubioru. - Ogromna aktualizacja wyprowadza Red Dead Online z fazy beta-testów - wiadomość - 2019-05-15
Listę nowości wieńczy nowa broń i niedostępne wcześniej elementy ubioru.

Nowa broń i elementy ubioru oraz poprawki w balansie rozgrywki

Obszerną listę nowinek zamyka nowa broń – LeMat Revolver, a także elementy ubioru oraz emotki. Poza tym twórcy wzięli na tapet balans rozgrywki, eliminując automatyczne celowanie w głowę i przyspieszając zmianę broni. Wśród poprawek uwagę zwraca jeszcze nowy schemat sterowania; choć „FPS2” na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od „FPS”, sprint oraz chowanie za osłoną zostało w nim zastąpione miejscami (w zależności do tego, na której konsoli gramy, bieg aktywujemy, wciskając R1 lub RB, z kolei kryjemy się przy pomocy przycisków X bądź A).

Plany na przyszłość

Oczywiście deweloperzy z Rockstar Games wciąż mają wielkie plany związane z rozwojem Red Dead Online. W przyszłości pojawią się nowi zleceniodawcy, misje, wyzwania, elementy ubioru czy choćby niedostępne dotychczas tryby zabawy. Te ostatnie obejmują Head for the Hills oraz Wild Animal Kills, które zadebiutują 28 maja, a także Public Enemy, którego premiera odbędzie się 4 czerwca. Tydzień później pojawi się jeszcze jeden moduł, czyli Sport of Kings.

Poza tym latem gracze będą mogli wcielić się w trzy nowe role, czyli handlarza, kolekcjonera oraz łowcę nagród. Dokonany wybór będzie miał wpływ nie tylko na wygląd postaci, lecz również na rozgrywkę; choć nic nie stanie na przeszkodzie, by rozwijać wszystkie atrybuty protagonisty, lepszym rozwiązaniem może być skupienie się wyłącznie na cechach przydatnych dla danej profesji.

A Ty, kim zostaniesz – łowcą nagród, handlarzem czy kolekcjonerem? - Ogromna aktualizacja wyprowadza Red Dead Online z fazy beta-testów - wiadomość - 2019-05-15
A Ty, kim zostaniesz – łowcą nagród, handlarzem czy kolekcjonerem?
  1. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption II
  2. Wszystko o Red Dead Redemption II
  3. Red Dead Online – poradnik do gry
  4. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”