Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 czerwca 2020, 12:03

autor: Aquma

Obcy RPG - gra fabularna z polską datą premiery i pre-orderem

Gra fabularna osadzona w świecie znanym z filmów z serii Alien niedługo otrzyma oficjalną polską wersję językową. Przetłumaczony podręcznik ukaże się na rodzimym rynku w drugiej połowie września, dzięki wysiłkom firmy Galakta.

Obcy RPG - gra fabularna z polską datą premiery i pre-orderem - ilustracja #1
Obcy: Gra fabularna – polska wersją podręcznika niedługo trafi na rynek.

W SKRÓCIE:

  1. firma Galakta wyda w Polsce przetłumaczoną wersję gry fabularnej Obcy;
  2. podręcznik zadebiutuje w drugiej połowie września – od dziś można składać zamówienia przedpremierowe.

Firma Galakta poinformowała, że w drugiej połowie września tego roku na rodzimym rynku pojawi się polska wersja gry fabularnej Obcy, osadzonej w uniwersum znanym z popularnych filmów z Sigourney Weaver. Blisko 400-stronicowy podręcznik opracowany przez szwedzkie wydawnictwo Free League (Fria Ligan) zostanie przetłumaczony z udziałem ekspertów obeznanych z tematyką. Poniżej kilka zdań z oficjalnego opisu.

Kosmos jest niezmierzony, mroczny i wrogi. Promienie gamma i fale neutrin strzelają z umierających gwiazd z mocą zdolną upiec cię żywcem, czarne dziury rozedrą cię na najdrobniejsze cząsteczki, a pustka zagotuje twoją krew i opanuje umysł. Możesz krzyczeć, lecz nikt cię nie usłyszy. Wstrzymaj oddech, a próżnia rozsadzi ci płuca. Przestrzeń nie jest tak pusta, jak myślisz – jej granice nieustannie się rozszerzają. Rywalizujące rządy toczą zimną wojnę, której brutalność przechodzi wszelkie wyobrażenie, zaś chciwe korporacje walczą o cenne surowce. Koloniści sięgają gwiazd i rzucają na szalę własne życie, zdając sobie sprawę, że na każdej nowo zasiedlonej planecie czeka ich ogromna nagroda albo śmierć. Jakby tego było mało, w cieniu każdej asteroidy czają się istoty… Dziwne, nieznane i zabójcze – czytamy w notce prasowej.

System oferuje możliwość grania w dwóch trybach – filmowym oraz kampanijnym. Pierwszy z nich koncentruje się na krótkich, intensywnych przygodach, przypominających to, co znamy z kinowych obrazów. Z kolei drugi pozwala na budowanie dłuższych scenariuszy, w których uczestniczy ta sama grupa bohaterów. W podręczniku można znaleźć szereg narzędzi ułatwiających m.in. tworzenie systemów planetarnych, kolonii czy postaci niezależnych.

Warto odnotować, że dziś rozpoczyna się przedsprzedaż podręcznika Obcy: Gra fabularna. Decydując się na zakup przedpremierowy otrzymamy dodatkowo wersję PDF oraz 55 specjalnych kart, które wzbogacają i ułatwiają zabawę.

  1. Obcy: Gra fabularna – strona oficjalna
  2. Obcy: Gra fabularna – firma Galakta