Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2012, 11:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

O wsparciu dla DirectX 11 i systemach DRM w Assassin’s Creed III na PC

Przedstawiciel firmy Ubisoft na imprezie Comic-Con zapowiedział wsparcie dla bibliotek DirectX 11 oraz omówił kwestię ewentualnych zabezpieczeń DRM w pecetowej wersji gry Assassin's Creed III. Kilka dni temu jej premiera została opóźniona względem konsolowych edycji.

Alex Hutchinson z firmy Ubisoft potwierdził, że pecetowa wersja gry Assassin’s Creed III zaoferuje wsparcie dla bibliotek DirectX 11. Wypowiedział się również na temat ewentualnych zabezpieczeń DRM, a także niedawnego opóźnienia daty premiery komputerowej edycji.

Nad wersją na PC pracuje podobno oddzielny zespół, co ma zagwarantować jej odpowiednio wysoki poziom. Sporą przewagą nad konsolowymi edycjami będzie wsparcie dla bibliotek DirectX 11, co zapewni wiele ciekawych efektów graficznych. Hutchinson nie zdradził w tej kwestii żadnych szczegółów, ale zapewne możemy spodziewać się m.in. zaimplementowania teselacji.

Wsparcie dla bibliotek DirectX 11 zapewni grafikę na wysokim poziomie

Rozmówca stwierdził także, że studio Ubisoft Montreal nie decyduje o wprowadzeniu kontrowersyjnych zabezpieczeń DRM, które potrafiły uprzykrzyć życie wielu posiadaczom poprzednich części serii na PC. Decyzja o implementacji systemów antypirackich zależy wyłącznie od wydawcy, czyli jakby nie patrzeć, firmy Ubisoft. W tej chwili nie wiadomo, czy trafią one do Assassin’s Creed III.

Hutchinson po raz kolejny wypowiedział się na temat przesunięcia daty premiery edycji pecetowej, o czym informował w zeszłym tygodniu. Jak sam to określił, prace nad wszystkimi wersjami są przeprowadzane „praktycznie w tym samym czasie”. Może to sugerować, że opóźnienie względem debiutu na konsolach będzie naprawdę niewielkie. Na razie wciąż wiadomo jedynie tyle, że pecetowcy zagrają w nową odsłonę popularnego cyklu jeszcze przed Świętami.

Assassin’s Creed III zadebiutuje w Europie 31 października na PlayStation 3 oraz Xboksie 360, a w późniejszym terminie na PC i Wii U. Gra w naszym kraju zostanie wydana przez rodzimy oddział firmy Ubisoft w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). Produkt będzie dostępny wraz z Pakietem Kolonialnym, zawierającym dodatki DLC wprowadzające szkocki pistolet skałkowy oraz tradycyjny ubiór kolonialny.