Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 lutego 2014, 09:53

autor: Góral

Nvidia GeForce GTX 750 Ti w grze Battlefield 4 radzi sobie równie dobrze co PlayStation 4 i Xbox One

Dzięki recenzji karty grafiki Nvidia GeForce GTX 750 Ti w serwisie Eurogamer, możemy porównać wydajność najnowszego komputerowego układu ze średniej półki z konsolami PlayStation 4 i Xbox One. W grze Battlefield 4, dzięki podzespołowi wartemu niecałe 600 zł, uzyskano praktycznie taki sam efekt jak na najnowszym urządzeniu firmy Sony.

Digital Foundry, technologiczny oddział serwisu Eurogamer, opublikował recenzję karty grafiki GeForce GTX 750 Ti – nowego układu firmy Nvidia ze średniej półki (cena w okolicach 600 zł). Wiemy już, że jest to przyzwoitej jakości sprzęt (w swojej kategorii cenowej), który dodatkowo jest bardzo energooszczędny. Nie wiedzieliśmy natomiast czy ma on szansę w starciu z konsolami Xbox One oraz PlayStation 4. Okazuje się, że tak, przynajmniej jeżeli chodzi o grę Battlefield 4. Poniżej znajdziecie materiały wideo przygotowane przez Digital Foundry. Na jednym z nich porównywana jest płynność animacji w rozdzielczościach 900p (z taką pracuje B4 na next-genie firmy Sony) i 1080p. W obu przypadkach zastosowano wysokie ustawienia graficzne, a do testów użyto mocnego procesora Intel Core i7-3770K, podkręconego do 4.3 GHz. Jeszcze niżej natomiast obejrzycie starsze nagranie, porównujące animację w konsolowych wersjach strzelanki studia DICE. Wniosek jest jeden - GeForce GTX 750 Ti w rozdzielczości 900p radzi sobie równie dobrze, jak nie lepiej, niż najnowsze urządzenia japońskiego i amerykańskiego koncernu.

W gruncie rzeczy nie jest to zaskakująca informacja, gdyż sami w grudniu 2013 roku, przeprowadziliśmy test, w którym złożyliśmy budżetowego PC-ta i postawiliśmy go naprzeciw PlayStation 4. Wyniki były podobne i obie maszyny sprawdziły się w Battlefieldzie 4 prawie tak samo. Oczywiście należy pamiętać, że konsole to zamknięte urządzenia i z pewnością wewnętrzne studia Sony i Microsoftu zaskoczą nas jeszcze tym, co można z nich wycisnąć, niemniej wydaje się, że w grach multiplatformowych, komputerowy sprzęt ze średniej półki poradzi sobie równie dobrze, co najnowsze konsole.