Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2019, 21:20

autor: Froozyy

Nutaku, platforma z grami dla dorosłych, liczy na konkurencję Steam i Epic Games Store

Platforma poświęcona w całości produkcjom przeznaczonym dla dorosłych, Nutaku, chciałaby, aby najpopularniejsze serwisy, np. Steam czy Epic Game Store, szerzej otworzyły się na gry erotyczne. Dzięki temu Nutaku zyskałoby konkurencję, która przyczyniłaby się do rozwoju branży.

Wszyscy poniżej osiemnastego roku życia zamykają teraz oczy. - Nutaku, platforma z grami dla dorosłych, liczy na konkurencję Steam i Epic Games Store - wiadomość - 2019-08-23
Wszyscy poniżej osiemnastego roku życia zamykają teraz oczy.

Może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale istnieje specjalna platforma w całości dedykowana grom dla dorosłych – Nutaku (wchodzicie na własną odpowiedzialność). Cieszy się ona sporą popularnością wśród fanów takich produkcji, jednakże jej wiceprezes ds. gier i aplikacji mobilnych, Mark Antoon, w wywiadzie udzielonym dla PCGamesN na gamescomie 2019 powiedział, że ucieszyłby się z jakiejkolwiek konkurencji ze strony popularnych serwisów, takich jak Steam czy Epic Games Store.

Antoon jasno powiedział, że Nutaku jest aktualnie największą platformą na rynku, która oferuje produkcje przeznaczone dla dorosłych odbiorców. Według jego danych, serwis ten odwiedza ponad 130 milionów użytkowników miesięcznie. Zapytany o to, czy uważa, że pozostali powinni otworzyć się na gry dla dorosłych, odpowiedział, że ma nadzieję, iż tak się stanie, bo w jego mniemaniu konkurencja wcale nie musi oznaczać czegoś złego. Przede wszystkim przyczyniłaby się do zwiększenia popularności tej branży.

Konkurencja niekoniecznie jest czymś złym. Myślę, że otworzyłaby ona oczy graczy z całego świata na tę branżę, o której prawdopodobnie nawet nie słyszeli.

Przytoczył też przykłady filmów i seriali, w których nagość i sceny seksu są na porządku dziennym. W Grze o Tron było tego całkiem sporo, jednak nie uniemożliwiło to produkcji w staniu się jednym z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Co więc stoi na przeszkodzie, aby podobnie było w grach komputerowych?

O ile Epic Games już dawno wyraził swoje stanowisko w tej sprawie i na jego platformie nie zobaczymy tego typu gier, to na Steamie pojawiają się one coraz częściej. Co więcej, w lipcu aż dwa tytuły erotyczne znalazły się na liście najbardziej dochodowych produkcji. Niestety dla Nutaku to nadal żadna konkurencja i zapewne jego twórcy jeszcze długo będą musieli poczekać, zanim popularne serwisy spróbują swoich sił na rynku gier porno.