Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2016, 11:47

autor: Adrian Werner

Nuka World - ostatnie DLC do Fallout 4 zadebiutowało na rynku

Doczekaliśmy się premiery Fallout 4: Nuka World, czyli szóstego i ostatniego DLC do postapokaliptycznego RPG-a autorstwa studia Bethesda. Wprowadza ono do gry nową lokację w postaci porzuconego parku rozrywki. Nie zabrakło także dodatkowych misji i uzbrojenia.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, studio Bethesda wypuściło Nuka World, czyli szósty dodatek do zeszłorocznego postapokaliptycznego RPG-a Fallout 4. Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry i opracowano je z myślą o pecetach, PlayStation 4 i Xboksie One. Projekt oferuje opcję włączenia polskich napisów. Można już go nabyć na PC, a gracze konsolowi otrzymają swoje wersje najpóźniej o 14:00. Warto dodać, że dla osób posiadających przepustkę sezonową pobranie produkcji nie nastąpi automatycznie i trzeba to ręcznie zainicjować w Steam, Xbox Live lub PlayStation Network.

Największą atrakcją dodatku jest nowa lokacja. - Nuka World - ostatnie DLC do Fallout 4 zadebiutowało na rynku - wiadomość - 2016-08-30
Największą atrakcją dodatku jest nowa lokacja.

Nuka World to szósty dodatek do zeszłorocznego przeboju studia Bethesda. Wprowadza on do gry nową lokację w postaci starego parku rozrywki. Zbudowała go przed wojną atomową korporacja produkująca najpopularniejszy ówczesny napój, czyli Nuka Colę. W momencie, w którym przybywa do niego gracz miejsce to znajduje się pod panowaniem gangu Raidersów. Rozszerzenie oferuje także kilka przygód oraz nowe typy przeciwników i uzbrojenia.

Przypomnijmy, że po premierze Fallout 4 studio Bethesda intensywnie wspierało grę za pomocą kolejnych dodatków. W marcu ukazało się DLC Automatron, w kwietniu Wasteland Workshop, w maju Far Harbor, w czerwcu Contraptions Workshop, a w zeszłym miesiącu Vault-Tec Workshop. Teraz jednak rozwijanie projektu dobiegło końca. Nuka World jest bowiem ostatnim rozszerzeniem, jakie mają w planach autorzy. Zespół nie zamierza oczywiście całkowicie porzucać swojego dzieła i w przyszłości możemy liczyć na aktualizacje poprawiające błędy.

FALLOUT 4: NUKA WORLD W W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Bethesda Game Studios
  • Wydawca: Bethesda Softworks
  • Gatunek: RPG
  • Platformy: PC, PS4, XONE
  • Data premiery: 30 sierpnia 2016 r.

Oczywiście, tak jak to było wcześniej z Fallout 3 i Fallout: New Vegas, premiera ostatniego dodatku DLC nie oznacza wcale końca historii gry. Fallout 4 może bowiem liczyć na aktywną społeczność moderską, która będzie rozwijała tę produkcję przez długie lata. Zwłaszcza, że tym razem modyfikacjami mogą cieszyć się nie tylko pecetowcy, ale również użytkownicy Xboksa One, a w planach jest udostępnienie tej opcji także na PlayStation 4.

Powstaje pytanie, co dalej z marką Fallout. Wiemy, że obecnie studio Bethesda koncentruje się na dwóch nowych markach, a po nich ma zamiar opracować The Elder Scrolls VI. Jakiś czas temu pojawiły się jednak plotki dotyczące projektu Fallout: New Orleans. Fani liczą, że będzie on przypominał Fallout: New Vegas, czyli okaże się nową grą opracowaną na silniku „czwórki” przez inny zespół. Trzymamy kciuki za to, aby te nadzieje nie zostały zawiedzione. Bo bez tego oczekiwanie na kolejną odsłonę marki będzie bardzo długie.

  1. Oficjalna strona gry Fallout 4
  2. Fallout 4 – kompendium wiedzy
  3. Recenzja gry Fallout 4 - Czas apokalipsy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.