Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 września 2012, 08:46

autor: Adrian Werner

Nowy zwiastun Warface - darmowej strzelanki studia Crytek

Z okazji targów PAX studio Crytek wypuściło nowy zwiastun Warface, czyli strzelanki korzystającej z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Nasza branża oszalała na punkcie modelu darmowego z mikropłatnościami. Jest to zdecydowanie najszybciej rozwijający się segment rynku i coraz więcej firm, w tym również tych znanych z tradycyjnych produkcji, próbuje na nim swoich sił. Jedną z nich jest studio Crytek, znane z pierwszej części Far Cry oraz serii Crysis. Ich pierwszą grą korzystającą z tego modelu będzie Warface. Z okazji trwających obecnie targów PAX wypuszczono nowy zwiastun.

Akcja Warface toczyć się będzie w niedalekiej przyszłości. Pozwoli to autorom na zaoferowanie typowo wojennych klimatów znanych z Call of Duty, ale jednocześnie wzbogacenie ich delikatnymi elementami science-fiction. Gra będzie strzelanką FPS nastawioną na tryb wieloosobowy. Zaoferuje rozbudowane opcje rywalizacji z innymi graczami (PvP) w ramach tradycyjnego drużynowego deatchmatcha. Mechanizmy rozgrywki przypominają typowe sieciowe strzelanki. Z ciekawych nowości warto zaczerpniętym z Crysisa wślizgu oraz możliwości skorzystania z niewielkiego mecha. Miałem okazję zagrać w ten tytuł na tegorocznym gamescomie i moje wrażenie były generalnie pozytywne. W sumie oryginalności za wiele tu nie uświadczycie, ale to co jest, zostało wykonane bardzo dobrze. Uzbrojenie sprawia wrażenie potężnego, system poruszania jest płynny, a wymiany ognia zapewniają sporo satysfakcji.

Ciekawym elementem powinien okazać się tryb kooperacji. W nim garstka graczy musi przedrzeć się przez mapy opanowane przez hordy sterowanych przez sztuczną inteligencję wrogów. Crytek chce codziennie dodawać nową misję kooperacyjną i nawet dla tego trybu warto będzie trzymać grę na dysku twardym.

Warface działa już w Rosji, gdzie zgromadził do tej pory ponad 3 mln zarejestrowanych użytkowników. Wersja anglojęzyczna wystartuje w przyszłym roku, a poprzedzą ją rozległe beta testy.