Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2012, 17:22

autor: Hed

Nowy Splinter Cell podejmie wątek nawiązujący do korzeni serii

Nowy Splinter Cell nadal będzie skupiał się na akcji, ale podejmie pewne motywy wywodzące się z korzeni serii – tak przynajmniej obiecuje Jade Raymond ze studia Ubisoft Toronto. Producent podobno poświęca pełną uwagę nowym przygodom Sama Fishera.

Nowy Splinter Cell podejmie wątek nawiązujący do korzeni serii - ilustracja #1

Jade Raymond, szefowa studia Ubisoft Toronto, powiedziała, że nowy Splinter Cell nadal będzie miał wszystkie elementy rodem z filmów akcji, ale podejmie wątek nawiązujący do korzeni serii. Niestety, nie wiemy o co może chodzić ani kiedy następna odsłona przygód Sama Fishera zostanie zapowiedziana. Z plotek wynika, że otrzyma ona tytuł Splinter Cell Retribution. Poprzednia część serii, Splinter Cell: Conviction, pojawiła się w 2010 roku.

„Staramy się podjąć temat czegoś interesującego, co tak naprawdę jest jednym z motywów wywodzących się z korzeni marki, a nigdy dotąd nie było za bardzo eksponowane” – powiedziała Raymond w rozmowie z serwisem CVG. Producentka, która wcześniej pomogła wykreować serię Assassin’s Creed, nie chciała sprecyzować o co dokładnie chodzi, ale dodała, że przewodzone przez nią studio, Ubisoft Toronto, poświęca się w pełni nowej odsłonie Splinter Cell.

Seria Tom Clancy's Splinter Cell została zapoczątkowana w 2002 roku i szybko zdobyła sporą popularność. Większość odsłon gry łączy wciągającą fabułę, świetną oprawę (z muzyką Amon Tobina) i rozgrywkę koncentrującą się na unikaniu wykrycia przez przeciwników. Wspomniany Splinter Cell: Conviction został przyjęty ciepło, ale był krytykowany przez niektórych fanów za odejście od charakterystycznego klimatu znanego z pierwszych odsłon marki.