Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2016, 13:18

autor: Makek

Nowy Ratchet & Clank najszybciej sprzedającą się częścią serii

Firma Sony poinformowała o sukcesie najnowszej odsłony serii trójwymiarowych platformówek tworzonych przez Insomniac Games ekskluzywnie na konsole japońskiego giganta. Mowa oczywiście o wydanym w kwietniu tego roku Ratchet & Clank na PlayStation 4, który okazał się najszybciej sprzedającą się grą w historii tej marki.

Najnowszy Ratchet & Clank na PlayStation 4 okazał się sporym sukcesem i zebrał bardzo wysokie noty w recenzjach. - Nowy Ratchet & Clank najszybciej sprzedającą się częścią serii - wiadomość - 2016-04-30
Najnowszy Ratchet & Clank na PlayStation 4 okazał się sporym sukcesem i zebrał bardzo wysokie noty w recenzjach.

Majacy premierę 12 kwietnia 2016 roku, Ratchet & Clank w wersji na PlayStation 4 okazał się strzałem w dziesiątkę, o czym z dumą poinformował jeden z twórców gry: Greg Phillip ze studia Insomniac Games. Zgodnie z jego słowami, nowa część legendarnej marki stała się najszybciej sprzedającą się odsłoną w historii serii, choć nie podał on konkretnych danych dotyczących sprzedaży. Informacja ta ukazała się za pośrednictwem bloga PlayStation, na którym Phillips opowiedział również o kulisach produkcji obrazu kinowego powstałego na podstawie serii Ratchet & Clank. Film ten miał swoją premierę wczoraj, a na jego fabule opiera się historia opowiedziana w najświeższej odsłonie gry.

„Ratchet & Clank zawsze miał specjalne miejsce w moim sercu” – pisze Greg Phillips na blogu PlayStation. „Niemal 15 lat później, nie tylko wróciliśmy do oryginalnej gry i odświeżyliśmy ją dla nowej generacji, ale też stworzyliśmy film Ratchet & Clank, który przeniesie wszystkie postacie i świat gry na ekrany kin na całym świecie”. Sukces Ratchet & Clank na PlayStation 4 niemal idealnie zgrał się z premierą filmowej adaptacji przygód dwójki przyjaciół. Niestety, jak wynika z recenzji Heda na gameplay.pl film okazuje się być nieco gorszy niż najnowsza gra, której w swojej redakcyjnej recenzji nasz kolega g40 wystawił ocenę 8.5/10.

Wczoraj swoją premierę miał film Ratchet & Clank, nawiązujący historią do najnowszej odsłony serii gier. - Nowy Ratchet & Clank najszybciej sprzedającą się częścią serii - wiadomość - 2016-04-30
Wczoraj swoją premierę miał film Ratchet & Clank, nawiązujący historią do najnowszej odsłony serii gier.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank