Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2016, 14:20

Rising Storm 2: Vietnam na nowym zapisie rozgrywki

Opublikowano trwający prawie sześć minut zapis rozgrywki z Rising Storm 2: Vietnam, czyli najnowszej sieciowej strzelanki studia Tripwire, rozwijającej pomysły z pierwszej części oraz cyklu Red Orchestra.

Od zakończenia konwentu PAX East minął już prawie tydzień, a mimo to wciąż publikowane są świeże materiały zarejestrowane podczas tej imprezy. Najnowszym tego owocem stał się wypuszczony przez stronę Windows Central i trwający prawie sześć minut zapis fragmenów rozgrywki z Rising Storm 2: Vietnam, czyli nastawionej na tryb sieciowy taktycznej strzelanki autorstwa studiów Tripwire Interactive oraz Antimatter Games. Filmikowi towarzyszy krótki wywiad z jednym z deweloperów.

Zgodnie z tytułem, gra porzuca znane z poprzednich odsłon realia II wojny światowej i zamiast tego stawia na rzadko wykorzystywany w strzelankach konflikt w Wietnamie. To pozwoli autorom na wprowadzenie wielu nowych typów uzbrojenia oraz zaprojektowanie rozgrywki w sposób asymetryczny, co oznacza, że obie frakcje będą się od siebie mocno różniły. Żołnierze amerykański otrzymają lepsze uzbrojenie, natomiast ich rywale zmuszeni zostaną do korzystania z szeregu różnorodnych sztuczek, takich jak zastawianie pułapek. Gra pozwoli na wspólną zabawę maksymalnie 64 osobom. Twórcy szykują jednak także mniej liczne tryby, w tym ten dla ośmiu graczy.

Przypomnijmy, że Rising Storm 2: Vietnam zmierza wyłącznie na pecety, a premiera gry ma nastąpić pod koniec roku. Twórcy nie wykluczają jednak opóźnienia premiery, jeżeli projekt będzie tego potrzebował.

  1. Oficjalna strona gry