Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2016, 10:00

autor: Entelarmer

Nowy gameplay z LEGO Star Wars: The Force Awakens

Serwis IGN opublikował 8-minutowy pokaz rozgrywki z gry LEGO Star Wars: The Force Awakens. Zaprezentowano dwie początkowe sekwencje gry, ukazujące walkę na blastery oraz etap w przestrzeni kosmicznej.

Nowe Lego Star Wars wprowadzi kilka nowośći, ale pozostanie zgodne z duchem serii. - Nowy gameplay z LEGO Star Wars: The Force Awakens - wiadomość - 2016-05-04
Nowe Lego Star Wars wprowadzi kilka nowośći, ale pozostanie zgodne z duchem serii.

Na początku lutego potwierdzono wydanie gry LEGO Star Wars: The Force Awakens, czyli egranizacji siódmego epizodu Gwiezdnych wojen. W ciągu minionych trzech miesięcy nie ujawniono żadnych nowych informacji, teraz jednak serwis IGN opublikował krótką prezentację rozgrywki z najnowszej odsłony kosmicznej sagi w świecie duńskich klocków. Na filmiku (do obejrzenia poniżej) możemy zobaczyć dwie początkowe sekwencje z gry. Pierwsza z nich to walka na blastery pomiędzy Poe Dameronem a szturmowcami, w trakcie której zaprezentowano kilka nowości w serii. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, w grze pojawił się system osłon, aczkolwiek nie jest jasne, czy będzie można je zniszczyć (na filmiku odpadają kolejne klocki, ale żadna osłona nie znika). Same walki często będą miały więcej wspólnego z zagadkami niż typową wymianą ognia. Czynienie postępów w grze wymagać ma znajdowania określonego rozwiązania - na przykład skanując wrogie maszyny odkryjemy ich słabe punkty, a do pozbycia się przeciwnika schowanego za ochronną barierą wykorzystamy elementy otoczenia. Wypada tu wspomnieć, że twórcy postanowili nieco wyrównać szanse obu stron konfliktu (przynajmniej dla pozoru), tak więc wrogowie także będą mogli budować pomocne konstrukcje z klocków.

Drugi pokazany fragment przedstawia walkę bohaterów w przestrzeni kosmicznej, za sterami pożyczonego TIE Fightera. Sekwencje latane mają być bardzo filmowe i satysfakcjonujące, a zarazem czysto zręcznościowe. Oprócz ostrzeliwania działek stacjonarnych i wrogich myśliwców oraz unikania wrażego ognia będziemy mogli pozwiedzać okolicę, a konkretniej – wnętrza statków, na których nie zabraknie ukrytych bonusów. Całość pozostaje zgodna z duchem serii, mamy więc znany świat ukazany w znacznie bardziej humorystycznym stylu, niż w filmowym oryginale. Przypomnijmy, że LEGO Star Wars: The Force Awakens zadebiutuje 28 czerwca na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation Vita, Wii U i Nintendo 3DS.

Nowy gameplay z LEGO Star Wars: The Force Awakens - ilustracja #2

LEGO Star Wars to podcykl serii przygodowych gier akcji od studia Traveller’s Tales, z popularnymi duńskimi klockami w roli głównej i korzystających ze słynnych filmowych licencji (m.in. Indiany Jonesa oraz Władcy Pierścieni). Zgodnie z tytułem, LEGO Star Wars przedstawia historię uniwersum Gwiezdnych wojen, zarówno ze starej i nowej trylogii, jak i ostatniego filmu (a w planach są egranizacje także nadciągających epizodów: ósmego i dziewiątego). Wszystkie produkcje z serii kładą nacisk na eksplorację i znajdowanie przedmiotów oraz budowanie konstrukcji z klocków, jak również wszechobecny humor.