Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2022, 08:12

Nowości na Steam. W tym tygodniu popracujemy w zakładzie pogrzebowym

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie produkcje jak The Mortuary Assistant, Hard West 2 czy American Truck Simulator: Montana.

Witajcie w kolejnym przeglądzie najważniejszych premier tygodnia na Steamie. Wielcy wydawcy w większości odpuścili sobie ten okres, ale za to mniejsi deweloperzy szykują sporo intrygujących debiutów.

Premiera tygodnia to The Mortuary Assistant (2 sierpnia 2022 r.)

The Mortuary Assistant

We wtorek do sprzedaży trafi obiecujący horror The Mortuary Assistant, który wybraliśmy na premierę tygodnia na Steamie. Gra połączy symulator pracy w zakładzie pogrzebowym z rozbudowaną fabułą oraz elementami opowieści grozy.

Podczas zabawy zajmujemy się zarówno balsamowaniem zwłok, jak i wykonywaniem okultystycznych rytuałów w celu odkrycia demonicznej obecności. W grze pojawi się sporo zagadek logicznych, a wiele elementów 10-godzinnej kampanii ustalana będzie losowo, dzięki czemu całość będzie można przechodzić wielokrotnie.

Dostępne na Steamie demo jest wyśmienite, oferując ciekawą mechanikę i niesamowity klimat. The Mortuary Assistant zapowiada się na pozycję obowiązkową dla fanów ambitnego horroru.

 1. The Mortuary Assistant na Steamie

Najważniejsze premiery na Steamie: 1-8 sierpnia 2022 roku

1 sierpnia

Lost in tomorrow

Tydzień otworzy premiera Lost in tomorrow, czyli małej przygodówki point-n-click wzorowanej na serii Samorost.

W grze pokierujemy robotem, który po długiej gwiezdnej wyprawie powraca na Ziemię, aby zastać ją w stanie katastrofy. W trakcie zabawy będziemy musieli znaleźć sposób na uratowanie ludzkości przed zagładą.

 1. Lost in tomorrow na Steamie

Force of Warships

Za kilka godzin będziemy mogli również zagrać w Force of Warships. To korzystający z modelu free-to-play zręcznościowy symulator pozwalający wziąć udział w morskich bitwach pancerników.

Gra prezentuje się dobrze na udostępnionych materiałach graficznych, ale poprzednie produkcje autorów spotkały się z mocno mieszanym odbiorem, więc ciekawi nas czy Force of Warships okaże się lepszą pozycją niż wcześniejsze dokonania studia XDEVS.

 1. Force of Warships na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu popracujemy w zakładzie pogrzebowym - ilustracja #1

Yeomna : The Legend of Dongbaek

Dzisiaj ukaże się również gra Yeomna : The Legend of Dongbaek. To platformówka typu metroidvania zainspirowana koreańskim folklorem. W produkcji wcielimy się w egzorcystkę, która uda się do piekła z misją pokonania Króla Demonów.

Elementem wyróżniającym projekt jest grafika, która wzorowana jest na starych koreańskich obrazach. Grę przed premierą możecie sprawdzić dzięki dostępnej na Steamie wersji demonstracyjnej.

 1. Yeomna : The Legend of Dongbaek na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu popracujemy w zakładzie pogrzebowym - ilustracja #2

2 sierpnia

Forrader Hero

Inną ciekawą wtorkową premierą może okazać się Forrader Hero. Tu turowy dungeon crawler z elementami roguelike oparty na nietypowym pomyśle – w grze bohaterowie nie mogą się cofać.

Autorzy obiecują atrakcyjną oprawę retro oraz bogaty wybór bohaterów o unikalnych umiejętnościach. Warto wspomnieć, że odpowiedzialne za projekt studio VidyGames wcześniej opracowało ciepło przyjętą strzelankę 2D Re.Surs (92% pozytywnych ocen na Steamie).

 1. Forrader Hero na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu popracujemy w zakładzie pogrzebowym - ilustracja #3

3 sierpnia

Kingdom Draw

Z kolei w środę odbędzie się premiera gry Kingdom Draw, czyli turowej strategii bitewnej wzbogaconej elementami karcianki.

Produkcja zaoferuje zarówno potyczki PvP, jak i szereg kampanii fabularnych dla pojedynczego gracza.

 1. Kingdom Draw na Steamie

South of the Circle

Pojutrze doczekamy się również wreszcie premiery pecetowej wersji South of the Circle, czyli wyśmienitej przygodówki studia State of Play Games, której wydawcą jest polskie 11-bit studios.

Akcja gry toczy w czasie Zimnej wojny, a my wcielimy się w klimatologa, którego statek rozbija się na Antarktyce. Poza intrygującą fabułą South of the Circle zaoferuje śliczną, mocno stylizowaną oprawę graficzną oraz trudne wybory moralne.

 1. South of the Circle na Steamie

4 sierpnia

Hard West 2

Jedną z najważniejszych premier tego tygodnia będzie Hard West 2. To taktyczna turówka stanowiąca kontynuację popularnej polskiej produkcji z 2015 roku.

W grze obejmiemy dowództwo nad bandą wyjętych spod prawa rzezimieszków, którzy realizują zadania na Dzikim Zachodzie. Tradycyjny klimat westerny zostanie tytutaj wzbogaconym elementami horroru.

Warto wspomnieć, że na Steamie od kilku dni dostępne jest demo, pozwalające sprawdzić grę przed zakupem.

 1. Hard West 2 na Steamie

VOIDCRISIS

W czwartek na Steamie zadebiutuje VOIDCRISIS. To strategia typu tower offense, co oznacza, że przypomina gry tower defense, tyle że to my jesteśmy stroną atakującą.

W produkcji będziemy dowodzili mechami, a całość wzorowana jest na japońskich kreskówkach z wielkimi robotami.

 1. VOIDCRISIS na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu popracujemy w zakładzie pogrzebowym - ilustracja #4

Love, Money, Rock'n'Roll

Dla fanów gier typu visual novel najważniejszą premierą tygodnia najpewniej okaże się Love, Money, Rock'n'Roll. To pierwsza komercyjna produkcja twórców wyśmienitej darmowej powieści wizualnej Everlasting Summer.

Tym razem autorzy opowiedzą historię szkolnego zespołu rockowego. Jak zwykle nie zabraknie wątków romantycznych oraz trudnych wyborów moralnych.

 1. Love, Money, Rock'n'Roll na Steamie

Nowości na Steam. W tym tygodniu popracujemy w zakładzie pogrzebowym - ilustracja #5

American Truck Simulator: Montana

W czwartek ukaże się także Montana, czyli najnowszy dodatek do American Truck Simulator. Zgodnie z tytułem, DLC wprowadzi do gry nowy stan, oddając zarówno jego krajobrazy, jak i lokalne biznesy korzystające z usług transportowych.

 1. American Truck Simulator: Montana na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu popracujemy w zakładzie pogrzebowym - ilustracja #6

Hindsight

Ostatnią czwartkową premierą, o której chcemy wspomnieć, jest Hindsight. To eksperymentalna przygodówka autorstwa autora wyśmienitego Prune, która opowie o kobiecie próbującej odnaleźć sens swojego życia poprzez eksplorowanie wspomnień od dzieciństwa aż po dorosłość.

 1. Hindsight na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu popracujemy w zakładzie pogrzebowym - ilustracja #7

5 sierpnia

GigaBash

Inną grą odwołującą się do japońskiej popkultury, w którą zagramy w tym tygodniu będzie GigaBash. To bijatyka wzorowana na serialach pokroju Power Rangers, w której wielkie roboty będą walczyły z kaiju, demolując przy okazji duże połacie miast.

Gra pozwoli na równoczesną zabawę maksymalnie czterem osobom w wariantach 2v2 lub wszyscy przeciwko wszystkim. Dostępny także będzie lokalny co-op oraz kampania fabularna dla pojedynczego gracza.

 1. GigaBash na Steamie

Miko no Kanata

W piątek na Steamie zadebiutuje również Miko no Kanata. To anglojęzyczna wersja klasycznej japońskiej przygodówki typu visual novel, pierwotnie wydanej w 2013 roku, której fabuła obraca się wokół kapłanek świątyni Shinto oraz podróżach w czasie.

To pierwsza lokalizacja tego projektu – wcześniej nie doczekał się on nawet fanowskiego patcha.

 1. Miko no Kanata na Steamie
E3 2021