Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2007, 08:10

Nowe MMO na silniku Crysisa

Nowopowstały koreański team deweloperski Reloaded ujawnił rozpoczęcie prac nad projektem zatytułowanym The Day. Nie byłoby w tej informacji może nic ciekawego gdyby nie fakt, że firma przy produkcji gry zamierza skorzystać z silnika graficznego napędzającego doskonale wszystkim znanego Crysisa.

Nowopowstały koreański team deweloperski Reloaded ujawnił rozpoczęcie prac nad projektem zatytułowanym The Day. Nie byłoby w tej informacji może nic ciekawego gdyby nie fakt, że firma przy produkcji gry zamierza skorzystać z silnika graficznego napędzającego doskonale wszystkim znanego Crysisa. CryEngine 2 w tym przypadku posłuży jako podstawowy budulec przy tytule, który w założeniach ma być widzianą z perspektywy trzeciej osoby grą akcji MMOG (Massively Multiplayer Online Game).

The Day oferować ma nietuzinkową fabułę okraszoną doskonale zaprojektowanymi elementami walki, nastawioną głównie na potyczki PvP (Player versus Player). Jednym z ciekawszych wyzwań ma być sposób prezentacji świata przedstawionego, umiejscowionego w niedalekiej przyszłości, kiedy to możliwe są już podróże pomiędzy dwoma równoległymi wymiarami, a manipulacja przeszłością ma ogromny wpływ na teraźniejszość.

Premiera gry na pecety planowana jest na 2010 rok. Niestety producent nie udostępnił żadnych artworków ani screenshotów. Czekamy na kolejny ruch i ujawnienie przez Reloaded nieco większej ilości informacji.

UPDATE: Pojawiły się jednak pierwsze artworki pozwalające wyrobić sobie jako takie zdanie na temat The Day. Część z nich prezentujemy poniżej, po większą dawkę zapraszam na stronę dewelopera.

Nowe MMO na silniku Crysisa - ilustracja #1
Nowe MMO na silniku Crysisa - ilustracja #2
Nowe MMO na silniku Crysisa - ilustracja #3
Nowe MMO na silniku Crysisa - ilustracja #4
Nowe MMO na silniku Crysisa - ilustracja #5