Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2012, 13:51

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Nowe Black Isle zajmie się markami Interplay’a

Reaktywowane studio Black Isle ma się zająć klasycznymi markami posiadanymi przez Interplay. Czyżby miały się pojawić takie gry jak Planescape Torment 2 lub Icewind Dale 3? Szef Interplaya wypowiada się w tej sprawie.

Nowe Black Isle zajmie się markami Interplay’a - ilustracja #1
Czyżby Planescape Torment miał się doczekać kontynuacji?

Wczoraj pisaliśmy o zmartwychwstaniu legendarnego studia Black Isle, a dziś poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące tego, czym miałby zajmować się ów zespół. Według szefa firmy Interplay, Herve’a Caena, nowa ekipa Black Isle będzie pracowała nad markami, do których prawa posiada Interplay.

Black Isle Studios wraca do branży gier i zaprasza do swego zespołu same talenty, by ukazać światu nowe innowacyjne hity RPG oparte na uznanym dorobku intelektualnym firmy Interplay.

Caen chwali się:

Wziąwszy pod uwagę naszą wyjątkową pozycję, rozwijające się platformy internetowe i mobilne, oraz odradzające się zainteresowanie naszymi sprawdzonymi markami, dostrzegam ogromny potencjał na sukces studia Black Isle.

Mówiąc o odradzającym się zainteresowaniu, Caen mógł mieć na myśli tworzone przez Overhaul Games rozszerzone wersje dwóch części Baldur’s Gate, propozycję kontynuacji Planescape Torment, jaką wysunął jakiś czas temu Chris Avellone, były członek dawnego Black Isle, oraz sukces Wasteland 2 (kontynuacji przodka Fallouta) na Kickstarterze.

Na razie możemy jedynie spekulować, jakimi dokładnie markami miałoby się zajmować reaktywowane Black Isle, bowiem Caen odmówił udzielenia na ten temat szczegółowych informacji. Nie wiemy też, kto wejdzie w skład nowego Black Isle, ale prawdopodobnie będą to w większości nowi ludzie, jako że jego poprzedni członkowie znaleźli pracę w innych studiach.

Mamy nadzieję, że nie będziemy świadkami upadku legend pokroju Planescape Torment, czy Icewind Dale w formie kiepskich kontynuacji żerujących na popularności oryginałów. Przypominamy, że firma Interplay całkowicie straciła prawa do Fallouta na rzecz Bethesdy Softworks, a Baldur’s Gate przejęło Atari.