Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2010, 11:05

autor: Sarge

Nowa fanowska kampania dla Left 4 Dead

Pewne gry zdają się żyć wiecznie dzięki ciągłemu wsparciu fanów. Pierwsza część Left 4 Dead ukazała się pod koniec 2008 roku, a nadal pojawiają się do niej fanowskie rozszerzenia pozwalające bawić się z tą pozycją dłużej. Tymczasem zadebiutowała kolejna dodatkowa kampania stworzona przez graczy, która poziomem wykonania może wręcz konkurować z przygodą oryginalnie przygotowaną przez Valve.

Pewne gry zdają się żyć wiecznie dzięki ciągłemu wsparciu fanów. Pierwsza część Left 4 Dead ukazała się pod koniec 2008 roku, a nadal pojawiają się do niej fanowskie rozszerzenia pozwalające bawić się z tą pozycją. Tymczasem zadebiutowała kolejna dodatkowa kampania stworzona przez graczy, która poziomem wykonania może wręcz konkurować z przygodą oryginalnie przygotowaną przez Valve.

Nowa fanowska kampania dla Left 4 Dead - ilustracja #1

Prace nad modem o nazwie I Hate Mountains trwały już od ponad roku - w pewnym momencie nawet zaczęto przypuszczać, że w ogóle nie ujrzy on światła dziennego. Ostatecznie jednak udało się i Nicolas „Nyk018” Grevet wraz ze swoim teamem (ludzie odpowiedzialni wcześniej za Portal: Prelude – fanowski prequel do innej gry od Valve) udostępnili do ściągnięcia całkiem nową przygodę w świecie Left 4 Dead. Póki co jest ona kompatybilna tylko z pierwszą częścią, ale prawdopodobne jest, że z czasem pobawić się w nią będą mogli także posiadacze sequela.

Kampania I Hate Mountains oferuje rozgrywkę w pięciu różnych etapach, podobnie jak w przypadku oryginalnej przygody przygotowanej przez dewelopera. Zasadniczą różnicą jest fakt, że fanowski twór oferuje przede wszystkim levele na świeżym powietrzu - ciasne pomieszczenia to rzadkość. Twórcy chwalą się, że przygotowali kilka różnych dróg do celu, co ma dodatkowo zachęcić do ponownego ukończenia rozszerzenia.

Jesteście ciekawi jak wyglądają kolejne etapy kampanii? Rozgrywka zaczyna się od wypadku autobusowego, z którego cało wyszli bohaterowie. Głównym celem na początku jest więc wydostanie się z mrocznego lasu, w którym się znaleźli i pokonanie drogi przez tytułowe góry. W kolejnym poziomie ocaleni muszą dostać się na najwyższe piętro tajemniczej posiadłości i spróbować wezwać pomoc przez radio. Po wyjściu z posiadłości nasi bohaterowie przedzierają się przez stary system jaskiń i tunelów pod odwiedzanym wcześniej miejscem, by następnie szukać pomocy w pobliskim składzie drewna, gdzie wojsko rozbiło swój obóz. Ostatni etap to ucieczka z tego miejsca przed zainfekowanymi. Okazuje się jednak, że nie ma gdzie uciec – drogę blokuje jezioro, więc sterowane przez nas postacie starają się przetrwać kolejne ataki zombiaków w nadziei na ratunek...

Nowa fanowska kampania dla Left 4 Dead - ilustracja #2

Paczka z I Hate Mountains zajmuje 267 MB i możecie ją ściągnąć korzystając z poniższego linka. Przed instalacją twórcy polecają upewnić się, że mamy zainstalowany na komputerze klient Steama, a sama gra powinna zostać wcześniej przez niego chociaż raz uruchomiona. Ściągniętą kampanię należy skopiować do folderu wskazanego również pod poniższym adresem.

Dla fanów Left 4 Dead 2 przygotowano tymczasem nową mutację zatytułowaną Chainsaw Massacre. Po ściągnięciu staje się dostępna w trybie kampanii i sprawia, że gracz jest uzbrojony tylko w piłę mechaniczną. Trzeba radzić sobie bez broni palnej, a z wrogami rozprawiać się w bliskim kontakcie. Zapowiedziano też już, że jeszcze w tym tygodniu doczekamy się kolejnej mutacji o nazwie Room For One. Póki co można się tylko domyślać jej właściwości, gdyż żadne detale na jej temat nie zostały jeszcze ujawnione.