Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Sony Computer Entertainment Polska Press Release 22 maja 2014, 17:27

Nowa edycja SingStar na PlayStation 4 i PlayStation 3 - SingStar: Mistrzowska Impreza

Funkcje społecznościowe PS4 są fundamentem nowego SingStara™. Gracze mogą dzielić się ulubionymi momentami z rozgrywki ze społecznością SingStar™, Twitterem i Facebookiem® bezpośrednio z gry. Wyzwania punktowe pozwalają graczom łączyć się przez sieć ze znajomymi ze społeczności PSN.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Sony Computer Entertainment Europe świętuje dziś 10 rocznicę premiery jednej z najlepiej sprzedających się marek muzycznych wszech czasów - SingStar™ - ujawniając jednocześnie innowacyjne zmiany, w skład których wchodzi między innymi aplikacja pomocnicza dla następnej generacji wokalistów społecznościowych, jak również nowa płyta z kompilacją piosenek na PlayStation®3 oraz PlayStation®4. Stworzona specjalnie z myślą o imprezach, nowa wersja, która pojawi się jeszcze w tym roku, zawiera bezpłatną aplikację pomocniczą do gry, która zmieni twój telefon z systemem iOS/Android w mikrofon, co oznacza, że ilość znajomych mogących dołączyć do zabawy będzie praktycznie nieograniczona. Ekscytująca kompilacja 30 utworów na dysku wydana zostanie pod nazwą SingStar™: Mistrzowska Impreza i pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku, po raz pierwszy w historii na PlayStation®4. W polskiej wersji gry znajdą się także utwory rodzimych wykonawców.

Dave Ranyard, dyrektor studia SCEE WWS tak mówi o dziedzictwie serii SingStar: "To nie do wiary, że już 10 lat minęło od premiery pierwszego SingStara. To wspaniałe, że popularność marki wciąż rośnie i dziś na koncie mamy 26 milionów sprzedanych na całym świecie płyt oraz 25 milionów pobranych utworów. W roku 2004 przeprowadziliśmy prawdziwą rewolucję - w końcu nie było wtedy żadnych gier imprezowych ani społecznościowych, a pomysł śpiewania do konsoli był niezwykle świeży! Ale zawsze powtarzaliśmy - ludzie uwielbiają śpiewać razem, a SingStar zawsze dostarczał i wciąż dostarcza niesamowitych przeżyć w dziedzinie wspólnego śpiewania. Dziś jesteśmy niezmiernie podekscytowani, gdyż ujawniamy odświeżonego SingStara, tym razem przeznaczonego dla pokolenia cyfrowego!"

Funkcje społecznościowe PS4 są fundamentem nowego SingStara™. Gracze mogą dzielić się ulubionymi momentami z rozgrywki ze społecznością SingStar™, Twitterem i Facebookiem® bezpośrednio z gry. Wyzwania punktowe pozwalają graczom łączyć się przez sieć ze znajomymi ze społeczności PSN.

Wiemy, że fani SingStar™ uwielbiają się przebierać i dzielić niezapomnianymi chwilami, a kamera PS4 umożliwia teraz zastosowanie funkcji rzeczywistości rozszerzonej. Gracze mogą zmienić swoje salony w sceny muzyczne i wcielić się w ulubionych wykonawców za pomocą masek rzeczywistości rozszerzonej.

Gracze mogą teraz zdobyć punkty doświadczenia i nagrody za aktywności w grze, a ulepszony system punktacji wnosi wiele świeżości do klasycznej rozgrywki.

Dodatkowo, darmowa aplikacja pozwala graczom zarządzać listami utworów i umieszczać w kolejce najlepsze piosenki tak, aby zabawa nigdy się nie skończyła.

Chris Bruce, dyrektor gry SingStar dodaje: "Jestem niezmiernie podekscytowany nowym SingStarem, gdyż bardzo ciężko pracowaliśmy, aby odświeżyć grę na PS4, dodać nowy wygląd i funkcje. Nowa aplikacja mikrofonowa oznacza, że w SingStar może teraz zagrać praktycznie każdy, a my czekamy na nowe pokolenie wokalistów. Osobiście nie mogę się już doczekać nowych teledysków, przesyłanych przez społeczność. Nasi fani nie przestają nas zadziwiać jeśli chodzi o inwencję, a więc kto wie, czego dokonają dzięki nowym efektom rzeczywistości rozszerzonej i kamerze PS4. Na pewno będzie zabawa!"

Fani mogą spersonalizować swoją grę, pobierając z SingStore® utwory ze wszystkich niemal gatunków - od popu, przez rocka, aż po hip-hop. Wśród artystów znajdują się P!NK, REM, Bruno Mars i wielu innych. Gracze mogą odświeżyć swoją obecną kolekcję utworów, dodać najnowsze hity albo otworzyć zupełnie nowy rozdział kolekcji SingStara™.

W ciągu ostatnich 10 lat, produkty z serii SingStar™ sprzedały się w 26 milionach kopii, co czyni je jedną z najlepiej sprzedających się marek w branży muzycznej - produkty sygnowane marką SingStar™ sprzedały się lepiej, niż album Adele 21 czy płyta grupy Coldplay - Parachutes. Wśród najlepiej sprzedających się utworów znajdują się Call Me Maybe Carly Rae Jepsen, Rolling in the Deep Adele czy Tribute Tenacious D.

Sony Computer Entertainment będzie świętować 10 rocznicę premiery SingStar™ przez cały rok. W tym czasie wydanych zostanie mnóstwo nowych utworów i odbędą się także specjalne wydarzenia dla fanów, a więc czekajcie na dalsze informacje! Najnowsze wieści znajdziecie pod adresem SingStar.com, w serwisie Twitter @SingStarHQ oraz na Facebook.com/SingStar.