Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 maja 2014, 18:31

Zapowiedziano platformówkę inspirowaną twórczością Miyazakiego, reżysera m.in. Spirited Away czy Mojego sąsiada Totoro

Studio Bloomylight zapowiedziało grę Lynn and the Spirits of Inao, czyli platformówkę wzbogaconą elementami logicznymi, która ukaże się w przyszłym roku na urządzeniach mobilnych i pecetach. Celem autorów jest odtworzenie klimatu znanego z animowanych filmów japońskiego reżysera Hayao Miyazakiego.

Niezależne francuskie studio deweloperskie Bloomylight ujawniło swój pierwszy projekt. Okazała się nim śliczna platformówka 2D zatytułowana Lynn and the Spirits of Inao, która zmierza na urządzania mobilne z systemami iOS i Android oraz pecety. Autorzy nie ukrywają wielkiej fascynacji twórczością japońskiego studia animacji Ghibli – głównym źródłem ich inspiracji są filmy, których reżyserem był Hayao Miyazaki.

Akcja toczyć się będzie w magicznej krainie, gdzie w pełnej harmonii żyją obok siebie ludzie i duchy. Ich pokojowa egzystencja zostaje zagrożona przez pojawienie się na wyspie Inao, czyli udręczonych dusz. W grze pokierujemy dziewczyną imieniem Lynn i jej przypominającym małego demona towarzyszem Aku  to na barki tego duetu spadnie zadanie naprawienia całej sytuacji.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Lynn and the Spirits of Inao ma stanowić klasyczną platformówkę 2D wzbogaconą elementami zaczerpniętymi z gier logicznych. Zajmiemy się więc głównie eksplorowaniem lokacji, omijaniem przeszkód i pułapek oraz walką z przeciwnikami. Nie zabraknie także pomysłowych zagadek. Lynn i Aku posiadać będą zupełnie odmienne umiejętności, co okaże się kluczowe podczas odnajdywania sposobów poradzenia sobie z kolejnymi wyzwaniami. Wszystko to ukazane zostanie w zapierającej dech w piersiach dwuwymiarowej oprawie graficznej. Sądząc po pierwszych screenach autorom skutecznie udało się odtworzyć urok animacji Miyazakiego. Pozostaje mieć nadzieję, że mechanizmy rozgrywki będą równie udane.

Niestety, na tym kończy się nasza wiedza na temat Lynn and the Spirits of Inao. Gra ma zadebiutować dopiero w przyszłym roku, więc na razie autorzy nie są jeszcze gotowi zdradzić zbyt wielu konkretów.

Lynn and the Spirits of Inao - oficjalna strona gry