Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCWiiUiOSAND
Okładka Lynn and the Spirits of Inao (WiiU)
OkładkaLynn and the Spirits of Inao (WiiU)

Lynn and the Spirits of Inao

Dwuwymiarowa platformówka z elementami gry logicznej, opracowana przez francuskie studio Bloomylight. Gracze trafiają do fantastycznej krainy Inao, w której spokojną egzystencję wiodą ludzie i duchy.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lynn and the Spirits of Inao Premiera

anulowana

PC WiiU iOS AND

Gry podobne do Lynn and the Spirits of Inao

Trine 2: Director's Cut

Shovel Knight

Unepic

Lynn and the Spirits of Inao to przeznaczona na pecety platformówka 2D zainspirowana japońskimi filmami animowanymi studia Ghibli. Produkcję opracowało francuskie studio deweloperskie Bloomylight, dla którego był to debiutancki projekt.

Akcja toczy się w magicznej krainie Inao, gdzie w pełnej harmonii żyją obok siebie ludzie i duchy. Ich pokojowa egzystencja zostaje zagrożona przez pojawienie się udręczonych dusz, które kierowane bólem zaczynają polować na śmiertelników. W grze sterujemy poczynaniami dziewczyny imieniem Lynn i jej przypominającego małego demona towarzysza Aku. To na barki tego duetu spada zadanie naprawienia całej sytuacji. Bohaterka nadaje się do tej misji jak mało kto, gdyż kilka ostatnich lat spędziła, terminując u naczelnej kapłanki całego Inao.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Lynn and the Spirits of Inao stanowi klasyczną platformówkę 2D wzbogaconą elementami zaczerpniętymi z gier logicznych. Zajmujemy się więc głównie eksplorowaniem lokacji, omijaniem przeszkód i pułapek oraz walką z przeciwnikami. Nie zabrakło także pomysłowych zagadek. Lynn i Aku posiadają zupełnie odmienne umiejętności, co odgrywa kluczową rolę podczas odnajdywania sposobów poradzenia sobie z kolejnymi wyzwaniami logicznymi i zręcznościowymi. Dodatkową atrakcją są starcia z potężnymi bossami.

Struktura poziomów jest w dużym stopniu otwarta, a gra nagradza dokładne eksplorowanie każdego fragmentu mapy. Twórcy nie zapomnieli także o systemie rozwoju postaci, pozwalającym im na uczenie się nowych mocy. Zabawę urozmaica cykl dnia i nocy, gdyż pora dnia w istotny sposób wpływa na przebieg rozgrywki, w tym ma zachowanie przeciwników i moce bohaterów.

Wszystko to ukazane zostało w atrakcyjnej dwuwymiarowej oprawie graficznej. Całość zaprojektowano tak, aby przypominała interaktywną japońską kreskówkę, dzięki czemu otrzymujemy pełne detali tła oraz płynnie animowane postacie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Lynn and the Spirits of Inao: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
WiiU
iOS
AND