Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2022, 12:50

Nostalgiczne wersje Elden Ring mają swój urok

W sieci pojawiły się dwa ciekawe przykłady twórczości fanowskiej, które ukazują, jak Elden Ring mogłoby wyglądać na 8- i 16-bitowych konsolach.

Elden Ring może się pochwalić aktywną społecznością fanowską, która co chwilę raczy nas imponującymi projektami. Dzisiaj chcemy zwrócić Waszą uwagę na dwa z nich, prezentujące produkcję studia FromSoftware w formule retro.

Gdyby Elden Ring wydano na konsolę Game Boy

Pierwszym z nich jest opracowana przez Shina darmowa gra Elden Ring GB, która prezentuje, jak ten przebój mógłby wyglądać, gdyby ukazał się na konsolę przenośną Game Boy. Otrzymujemy tutaj prostą pixelartową grafikę w różnych odcieniach zieleni oraz mechanikę zainspirowaną wczesnymi odsłonami serii The Legend of Zelda.

Gra odtwarza w tej formule początkowe fragmenty kampanii Elden Ring, pozwalając nam zwiedzić lokacje Precipice of Anticipation, Northern Limgrave oraz Stormveil Castle. Rozgrywka oferuje zarówno sekcje z lotu ptaka, jak i segmenty platformówkowe.

W Elden Ring GB można zagrać z poziomu przeglądarki, a twórca przygotował także wersje na Game Boya oraz Analogue Pocket.

  1. Elden Ring GB – strona gry
Nostalgiczne wersje Elden Ring mają swój urok - ilustracja #1

Gdyby Elden Ring wydano na SNES

Drugie fanowskie dzieło ma postać filmiku prezentującego, jak Elden Ring prezentowałby się na 16-bitowej konsoli SNES. Niestety, tutaj nie otrzymujemy niczego, w co sami moglibyśmy zagrać, ale materiał wygląda wyśmienicie.

Prejekt przygotował kanał 64 bits, który specjalizuje się w tworzeniu tego typu materiałów. Wcześniej oglądaliśmy na nim materiały ukazujące m.in. Mass Effect na Game Boy Advance, Bioshock Infinite na SNES, czy God of War na pierwsze PlayStation.

Jednym z przejawów aktywności fanów Elden Ring są liczne modyfikacje. Jeśli chcecie się o nich dowiedzieć więcej, to polecamy nasze artykuły:

  1. Mod pozwala przejść całe Elden Ring w co-opie bez limitów; fani wiwatują
  2. Elden Ring - najlepsze mody do przebojowego RPG-a

Przypomnijmy, że Elden Ring ukazał się w lutym tego roku na PC, Xboksie One, PlayStation 4, Xboksie Series X/S oraz PlayStation 5. Gra okazała się wielkim sukcesem kasowym, sprzedając się w ponad 13,7 mln egzemplarzy.

  1. Recenzja gry Elden Ring - otwarty świat śmierci wart
  2. Elden Ring - poradnik do gry
  3. Elden Ring – strona oficjalna