Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 czerwca 2022, 12:55

autor: Ignacy Kruk

George R. R. Martin potwierdził, że trwają prace nad serialem o Jonie Snow

George R. R. Martin potwierdził ostatnie doniesienia na temat sequela Gry o tron, który ma koncentrować się na dalszych losach Jona Snow. Autor podzielił się również nowymi informacjami na temat projektu.

Źródło: HBO Max

Kilka dni temu donosiliśmy o potencjalnym sequelu Gry o tron, który według portalu The Hollywood Reporter miałby skupić się na dalszych losach Jona Snow, ponownie granego przez Kita Haringtona.

Teraz natomiast wiemy na pewno, że projekt o roboczym tytule Snow faktycznie powstaje. Wcześniejsze doniesienia potwierdził na swoim blogu sam George R. R. Martin, który dodatkowo poinformował, że to właśnie Kit Harington stoi za pomysłem stworzenia takiej produkcji.

Tak, seria z Jonem Snow jest w produkcji, a raport The Hollywood Reporter jest w dużej mierze poprawny. [...] Nasz roboczy tytuł to Snow. To właśnie Kit Harington przedstawił nam ten projekt. Nie mogę jeszcze powiedzieć kto jest showrunnerem/scenarzystą serialu, ponieważ nie zostało to oficjalnie ujawnione, ale mogę dodać, że Kit wprowadził w ten projekt własny zespół i oni są naprawdę niesamowici.

Jeszcze więcej Gry o tron

Martin dodał również, że w produkcji znajdują się łącznie cztery projekty osadzone w uniwersum Gry o tron.

Obecnie w HBO trwają prace nad czterema aktorskimi serialami. Pewien czas temu świat dowiedział się o trzech z nich. Ten Thousand Ships, serial o Nymerii, prowadzony przez Amandę Segel. Sea Snake lub inaczej Nine Voyages z Bruno Hellerem. I serial o Dunku i Eggu, [zatytułowany – dop. red.] The Hedge Knight lub Knight of the Seven Kingdoms pisany przez Steve’a Conrada. Wydaje mi się, że część z nich została już oficjalnie zapowiedziana, albo informacje na ten temat wyciekły. [...]

Snow jest w produkcji prawie tak długo, jak pozostała trójka, ale z jakiegoś powodu nigdy go nie ogłoszono i nic o nim nie wyciekło, przynajmniej do teraz.

Autor przezornie wspomniał, że żaden projekt nie dostał jeszcze oficjalnie zielonego światła, mimo że scenariusze wszystkich czterech serii są już z grubsza nakreślone.

Wszystkie cztery seriale są w fazie przygotowywania scenariuszy. Pierwsze szkice zostały napisane i zatwierdzone, podobnie jak skrypty. Na obecną chwilę to wszystko. Miejcie jednak na uwadze, że nic nie dostało jeszcze zielonego światła i nie ma pewności jeśli chodzi o to, kiedy i czy to się w ogóle wydarzy.

Prawdopodobieństwo, że wszystkie cztery seriale powstaną jest niezbyt duże. Byłbym zachwycony, jeżeli tak by się stało, jednak niestety najczęściej tak to nie działa.

Warto dodać, że poza wymienionymi przez Martina projektami w świecie Gry o tron, jest jeszcze jeden, który już powstał. 21 sierpnia na HBO Max zadebiutuje House of the Dragon, czyli serialowy prequel Gry o tron, opowiadający o brutalnym konflikcie w rodzinie Targaryenów.

Co o tym sądzicie? Jesteście zainteresowani projektem Snow i innymi nowymi serialami w uniwersum stworzonym przez George’a R. R. Martina?

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.