Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 czerwca 2022, 15:38

George R. R. Martin o toksycznych fanach Władcy Pierścieni i Gry o tron

Autor książek z serii Pieśń lodu i ognia odniósł się do fanów, którzy zalewają falą hejtu uwielbiane przez siebie produkcje.

Źródło: HBO Max

George R. R. Martin jest z pewnością jedną z wielu osób na świecie, które w pełni rozumieją zjawisko hejtu ze strony fanów. To właśnie serial Gra o tron, nakręcony na podstawie książek jego autorstwa, był jedną z najczęściej krytykowanych produkcji ostatnich lat. Pisarz odniósł się do tej kwestii podczas wywiadu dla The Independent.

Nie rozumiem, dlaczego tak się dzieje. Ok, można kochać serial i jego bohaterów. Jednak trzeba pamiętać, że część odcinków będzie dobra, a reszta niekoniecznie. Dlaczego ludzie szaleją tak na tym punkcie? Jak można zacząć nienawidzić coś, co jeszcze niedawno się kochało. Jeśli serial przestał ci się podobać, to go nie oglądaj.

Oprócz Gry o tron pisarz wypowiedział się również na temat krytyki, z którą musiał spotkać się serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, który po pierwszym zwiastunie nie spodobał się fanom twórczości Tolkiena. W podobnym tonie George R. R. Martin wypowiedział się również o kinie superbohaterskim oraz Star Treku i Gwiezdnych wojnach.

Pierścienie Władzy jeszcze nawet nie miały swojej premiery, a już pojawiło się wokół serialu tyle kontrowersji, jakby była to II wojna światowa. To samo tyczy się produkcji Marvela oraz zwłaszcza DC. Ciągle są wokół nich jakieś kontrowersje. Teraz wydaje się, jakby połowa ludzi nazywających się fanami Star Treka i Gwiezdnych wojen szczerze nienawidziła te produkcje. Jako pisarz zwariowałbym, gdyby nikt nie wprowadzał żadnych zmian.

Słowa George’a R. R. Martina nie powinny nikogo dziwić, bowiem hejt, jaki wylał się na niektóre produkcje odbił się szerokim echem w sieci. Najnowszą ofiarą takiego zachowania fanów jest Moses Ingram, wcielająca się w postać Trzeciej Siostry w serialu Obi-Wan Kenobi.

Grę o tron obejrzycie na HBO Max

George R. R. Martin obecnie w pocie czoła pracuje nad kolejnymi częściami jego książek. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy zadebiutuje przedostatnia część cyklu Pieśń lodu i ognia, zatytułowana The Winds of Winter.

Fani serialowej Gry o tron będą jednak niedługo mogli zaznajomić się z prequelem Gry o tron zatytuowanym House of the Dragon, który opowie historię rodu Targaryenów. Premiera produkcji ustalona została na 21 sierpnia 2022 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.