Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2022, 14:45

Przypominamy, co warto wiedzieć przed premierą Diablo Immortal [Aktualizacja]

Premiera gry Diablo Immortal znajduje się tuż za rogiem, więc warto przypomnieć sobie najważniejsze informacje na jej temat.

Aktualizacja wiadomości

Dziś o godzinie 14:00 czasu polskiego rozpoczęło się wczesne wprowadzanie do Diablo Immortal na iOS i Androida. W wybranych regionach odblokowano już dostęp do pełnej wersji gry i możemy potwierdzić, że gra działa w Polsce.

Oryginalna wiadomość

Diablo Immortal przeszło długą drogę. Według wielu graczy, produkcja narodziła sie jako naprawdę nieśmieszny żart ze strony Blizzarda. Z czasem zaczęło się nią jednak interesować coraz więcej osób.

Premiera gry znajduje się zaś tuż za rogiem. Już jutro będziecie mogli uruchomić nową odsłonę serii na swoich telefonach bądź pecetach. Tutaj znajdziecie zaś najważniejsze informacje na jej temat.

Kiedy zagramy w Diablo Immortal?

Diablo Immortal zadebiutuje na rynku już jutro, 2 czerwca. Gra stanie się dostępna dokładnie o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Produkcja ukaże się jednocześnie na platformach mobilnych (urządzeniach z systemem Android i iOS) oraz pecetach (w wersji beta).

Gracze, którzy chcą przetestować Diablo Immortal na PC mogą już skorzystać z opcji preloadu za pośrednictwem Battle.net. Gra pobrana w ten sposób waży około 26.80 GB.

Czy mi pójdzie?

Minimalne wymagania na PC:

 1. Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 / Windows 11 (64-bit).
 2. Procesor: AMD FX-8100 lub Intel Core i3.
 3. Karta graficzna: NVIDIA® GeForce GTX 460, ATI Radeon HD 6850 lub Intel HD Graphics 530.
 4. Pamięć RAM: 4 GB.

Rekomendowanie wymagania na PC:

 1. Windows 10 / Windows 11 (64-bit).
 2. Procesor: Intel Core i5 lub AMD Ryzen 5.
 3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 770 lub AMD Radeon RX 470.
 4. Pamięć RAM: 8 GB.

Minimalne wymagania na urządzeniu z systemem Android:

 1. Android OS 5.0.
 2. Procesor: Snapdragon 660 lub Exynos 9611.
 3. Karta graficzna: Adreno 512 lub Mali-G72 MP3.
 4. Pamięć RAM: 2GB.

Minimalne wymagania na urządzeniu z systemem iOS:

 1. iOS 11
 2. Model: iPhone 6s

Czy wybór serwera ma znaczenie?

Wybór serwera jest bardzo ważną decyzją, ponieważ w grze nie występuje możliwość późniejszego przeniesienia postaci do innego regionu. W Europie możecie wybierać spośród dwóch polskich lub 29 anglojęzycznych serwerów.

Jeśli zamierzacie grać ze znajomymi, musicie z góry zakładać, że rozpoczniecie swoją przygodę z Diablo Immortal na tym samym serwerze. W przeciwnym wypadku musielibyście rozpocząć rozwój postaci od nowa po dołączeniu do znajomego.

W Diablo Immortal występować będzie jednak jeden event PvP o nazwie Battlegrounds, który pozwoli na rywalizację pomiędzy graczami z różnych serwerów.

O co chodzi z Cross-Progression Play?

Cross-Progression Play to funkcja, która pozwoli wam na rozgrywkę zarówno na PC, jak i urządzeniach mobilnych tą samą postacią.

Aby z niej skorzystać, musicie posiadać konto Battle.net. Będzie ono pośredniczyć w wymianie postępów pomiędzy waszym telefonem a pecetem.

Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by po zakończeniu rozgrywki na komputerze wziąć ze sobą smartfona i kontynuować grę w drodze do szkoły lub pracy.

Co z mikropłatnościami?

W grze pojawią się mikropłatności, lecz twórcy obiecują, że nie będą one wpływać na wasze postępy, ani gameplay. Sukces w Diablo Immortal macie móc osiągnąć jedynie poprzez samo granie, a nie dodatkowe opłaty.

Mimo wszystko mogą wam one jednak pomóc. Zakupić będzie można bowiem chociażby modyfikatory ilości zdobywanego doświadczenia.

W grze znajdą się także lootboxy. To właśnie przez ich obecność produkcja nie będzie dostępna w Belgii oraz Holandii.

Ile klas postaci występuje w grze?

W grze będziecie mogli wybierać spośród sześciu klas postaci: barbarzyńcy, krzyżowca, czarownicy, łowcy demonów, mnicha oraz nekromanty. Każda z nich oferuje oczywiście inny styl rozgrywki.

Nie musicie jednak traktować wyboru postaci szczególnie poważnie. W dowolnym momencie gry będziecie mogli bez większych konsekwencji zmienić klasę bohatera. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by nieco poeksperymentować.

 1. Czekam na Diablo Immortal mimo hejterów - oto dlaczego