Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 marca 2022, 15:23

autor: Ania Orzech

Co z prequelami Gry o tron? George R.R. Martin ujawnia szczegóły

George R.R. Martin przekazał nowe informacje na temat wszystkich nadchodzących seriali ze świata Gry o tron. Podał tytuły oraz zdradził, kto będzie czuwał nad ich realizacją. Autor wspomniał również o postępach w pracy nad The Winds of Winter.

Autor Pieśni lodu i ognia, na której opiera się Gra o tron, zdradził kilka istotnych informacji na temat szykowanych prequeli oraz poinformował o postępach w pracy nad szóstą częścią kultowej sagi - The Winds of Winter.

HBO Max kupisz tutaj

Oto szczegóły ujawnione przez George’a R.R. Martina:

  1. Serial opowiadający o legendarnej dornijskiej królowej-wojowniczce Nymerii będzie nosił tytuł Ten Thousand Ships. Funkcję showrunnerki pełnić będzie Amanda Segel, która, jak twierdzi Martin, dostarczyła już pierwsze szkice serii.
  1. Tytuł serialowej opowieści o Corlysie Velaryonie, czyli słynnym odkrywcy i handlarzu, został zmieniony z Dziewięciu podróży na Wąż morski. Powód tej decyzji wyjaśnił Martin:

Chcieliśmy uniknąć dwóch seriali z liczbami w tytule.

Rolę showrunnera otrzymał Bruno Heller.

  1. Dunk & Egg to seria opowiadań skupiająca się na postaciach Ser Duncana Wysokiego i przyszłego króla, Aegona V Targaryena, której akcja rozgrywa się około 90 lat przed wydarzeniami znanymi z Gry o tron. Pierwszy sezon serialu będzie adaptacją The Hedge Knight, a pieczę nad produkcją będzie sprawował Steve Conrad.

Jak mówi George R.R Martin:

Jest on zdeterminowany, aby zrobić wierną adaptację tych historii, co jest dokładnie tym, czego pragnę; te postacie i opowieści są dla mnie bardzo cenne.

Tytuł nie jest jeszcze do końca znany, jednak spekuluje się, że będzie to The Hedge Knight lub A Knight of the Seven Kingdoms.

  1. Planowany jest również serial animowany, którego akcja rozegra się w inspirowanej Chinami krainie YiTi. Jednak w tym przypadku, jak twierdzi autor Pieśni lodu i ognia, nie może jeszcze zdradzić, kto jest jego scenarzystą.

Wszystkie produkcje aktorskie będą emitowane na HBO, a wyżej wspomniana animacja od razu trafi na HBO Max.

Prace nad The Winds of Winter znów nabierają tempa

Serialowe adaptacje to bez wątpienia jeden z głównych powodów, dla których George R.R. Martin musiał odłożyć w czasie intensywną pracę nad książką Winds of the Winter, która ma być szóstą częścią sagi Pieśń lodu i ognia.

Zrobiłem wielkie postępy w pisaniu w 2020 roku, ale niestety w 2021 nieco mniejsze. Natomiast chciałbym podkreślić, że mniej to nie całkowity brak. Świat Pieśni lodu i ognia jest moim priorytetem i pozostanie nim, dopóki nie doprowadzę tej historii do końca.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.