Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 29 maja 2022, 09:42

Mod pozwala przejść całe Elden Ring w co-opie bez limitów; fani wiwatują

Zadebiutował projekt Seamless Co-op, czyli imponująca modyfikacja wprowadzająca do Elden Ring pełnowymiarowy tryb kooperacyjny, pozwalający przejść z kompanami całą grę, bez ograniczeń narzuconych przez FromSoftware.

Fani studia FromSoftware nieustannie zaskakują nas swoją kreatywnością. Najnowszym tego przykładem stał się mod, który wprowadza do Elden Ring pełnoprawny tryb kooperacyjny, pozwalający przejść całą grę w drużynie graczy, począwszy od samouczka aż do finału kampanii.

Projekt nazwano Seamless Co-op i opracował go LukeYui. Elden Ring standardowo oferuje rozgrywki kooperacyjne, ale są one mocno ograniczone, w praktyce sprowadzając się do przyzywania kompanów do chwilowej pomocy. Modyfikacja znosi wszystkie te limity. Przykładowo, oczyszczenie obszaru z wrogów nie powoduje odesłania towarzyszy, a wszystkie bariery limitujące strefę wieloosobową zostały usunięte. Gracze mogą wspólnie eksplorować całą mapę lub też rozdzielić się.

  1. Seamless Co-op – pobierz mod (autor udzielił nam zgody na hostowanie mirrora)
  2. Seamless Co-op – strona projektu w serwisie Nexus Mods

Jeśli szukacie innych godnych uwagi modów do gry Elden Ring, to polecamy nasz artykuł:

  1. Elden Ring - najlepsze mody do przebojowego RPG-a

Mod wciąż jest w fazie beta, więc nie wszystko jest jeszcze w pełni dopracowane, ale już teraz projekt imponuje wykonaniem. Autor dobrze przemyślał zmiany w rozgrywce, tak że jego projekt sprawia wrażenie oficjalnego trybu co-op.

Natura modyfikacji uniemożliwia inwazje wrogich graczy, dlatego aby zachować odpowiednio wysoki poziom trudności, twórca zmodyfikował gameplay, przerobił balans wielu elementów i wzmocnił wrogów.

Nawet strona techniczna jest imponująca. Mod samodzielnie wyłącza system antycheaterski i blokuje dostęp do oficjalnych serwerów matchmakingowych, dzięki czemu nie grozi nam ban, a jednocześnie modyfikacja wciąż korzysta z sieciowej infrastruktury Steama. Wprowadzono nawet odrębny system zapisywania stanów gry, tylko dla postaci z co-opa.

Fanom wyraźnie przypadł do gustu ten mod. Na Reddicie gracze są zachwyceni projektem i wielu podkreśla, że taki co-op powinien być od początku w Elden Ring.

Co ciekawe, tego typu dyskusje toczą się na innych forach niż główny Reddit Elden Ring, gdyż tam moderatorzy zakazali rozmów o modyfikacjach.

  1. Recenzja gry Elden Ring - otwarty świat śmierci wart
  2. Elden Ring - poradnik do gry
  3. Elden Ring – strona oficjalna