Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 lutego 2013, 06:43

autor: Adrian Werner

Nostalgiczna pecetowa ścigałka The 90’s Arcade Racer trafi również na iOS i Androida

Gra wyścigowa The 90’s Arcade Racer znalazła wydawcę w postaci firmy Nicalis. Dzięki jej wsparciu produkcja ukaże się nie tylko na pecety, ale również na urządzenia mobilne z iOS i Androidem oraz na konsolę Wii U.

Gry wyścigowe, które gościły w salonach z automatami w latach 90-tych ubiegłego wieku często miały unikalny klimat, które nie uświadczymy już we współczesnych produkcjach z tego gatunku. Sytuację tę postanowił zmienić deweloper znany jaki Pelikan13 tworząc pecetowe The 90’s Arcade Racer. Projekt kilka dni temu zebrał potrzebną sumę na Kickstarterze, a teraz ogłoszono, że jego wydawcą została firma Nicalis. Dzięki jej wsparciu gra zostanie rozbudowana i ukaże się również na urządzenia mobilne (zarówno Android, jak i iOS) oraz konsolę Wii U.

   -The 90’s Arcade Racer - strona Kickstartera

The 90’s Arcade Racer wzorowany jest na najlepszych zręcznościowych ścigałkach z tytułowej dekady. Jako główne inspiracje posłużyły takie produkcje jak Scud Race, Daytona USA oraz Indy 500. Celem autorów jest nie tylko odtworzenie ówczesnych mechanizmów rozgrywki, ale również zrekonstruowanie specyficznego stylu wizualnego na nowoczesnym silniku graficznym.

Trzy dostępne typy samochodów: Stock, Formula i Supercar

Twórcy nie zamierzają zawracać sobie głowy realizmem jazdy, więc i obecne w grze samochody nie będą miały odpowiedników w świecie rzeczywistym. Zamiast tego otrzymamy do wyboru trzy pojazdy będące reprezentantami głównych gryp aut wyścigowych – Supercar (sportowe i drogie), Stock (potężne samochody znane np. z zawodów Nascar) i Formula. Dwa pierwsze pozwolą na wykonywanie efektownych kontrolowanych poślizgów. Natomiast ostatni z nich brak możliwości driftingu nadrobi znacznie większą przyczepnością.

The 90’s Arcade Racer wystartuje z trzema mapami. Każdą z nich będzie można przejechać również wspak, co w sumie da sześć tras. Tory zostaną mają różnić się poziomem trudności, tak aby coś dla siebie znaleźli zarówno początkujący gracze, jak i weterani gier wyścigowych. Wszystkie mapy będą skrzyły się kolorami i stanowić mają mieszankę rzeczywistości z fantazją.

Wszystkim tym będziemy bawili się w wyścigach przeciwko sztucznej inteligencji lub innym graczom w lokalnym trybie multiplayer. Pojawi się również opcja jazdy na czas. Ponadto rozgrywkę wzbogaci system punktowy, który będzie nagradzał wykonywanie efektownych manewrów na trasach.

Wpierw w listopadzie do sprzedaży trafi wersja pecetowa The 90’s Arcade Racer . Krótko po niej pojawią się wydania na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android oraz na konsolę Wii U.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The 90's Arcade Racer

The 90's Arcade Racer