Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2020, 10:47

autor: Adrian Werner

No Man’s Sky – będą kolejne duże aktualizacje

Studio Hello Games poinformowało, że nie skończyło jeszcze z rozwojem No Man’s Sky. Na ten rok zaplanowano kolejne ambitne aktualizacje.

No Man’s Sky – będą kolejne duże aktualizacje - ilustracja #1
Kwietniowa aktualizacja z mechami nie jest końcem rozwoju gry.

Od premiery No Man's Sky minęły już ponad trzy lata, a mimo to autorzy nie zamierzają porzucać tego projektu. Na oficjalnym blogu studio Hello Games poinformowało, że na 2020 rok zaplanowano kolejne ambitne aktualizacje, które wzbogacą świat gry o nowe elementy.

Taka deklaracja cieszy, gdyż No Man’s Sky cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Według danych serwisu Steam Charts, wczorajszy rekord aktywności gry na platformie studia Valve to 12 tys. osób. Co więcej, w ostatnich 30 dniach średnia liczba bawiących się jednocześnie wyniosła 10 tys. osób. Ten wynik jest prawie dwukrotnie wyższy niż w marcu. Częściowo odpowiada za to koronawirus, ale duża w tym zasługa również kwietniowej aktualizacji, wprowadzającej możliwość pilotowania mechów.

Przypomnijmy, że No Man’s Sky ukazało się w sierpniu 2016 r. na PlayStation 4 i PC, a dwa lata później produkcja trafiła na Xboksa One. Początkowo tytuł uznano za duże rozczarowanie, ale autorzy nie poddali się i następne lata spędzili na mozolnym rozwoju projektu. Efekt okazał się wyśmienity. Po wielu aktualizacjach jest to zupełnie inna i znacznie lepsza gra, a twórcom udało się uzyskać sympatię graczy.

Zeszły rok był wyjątkowo udany dla No Man’s Sky, gdyż w sierpniu gra otrzymała wielką aktualizację Beyond, a w listopadzie ukazał się duży patch Synthesis. Początek 2020 r. również przyniósł sporo nowości. Poza wspomnianymi mechami autorzy dodali do gry organiczne statki.

Zmiany w ostatnich kilkunastu miesiącach były tak duże, że nikt nie winiłby deweloperów, gdyby skoncentrowali się na nowych grach. Dlatego cieszy deklaracja o dalszym rozwoju No Man’s Sky.

  1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  2. Recenzja gry No Man’s Sky – w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
  3. No Man’s Sky po 2 latach – recenzja aktualizacji NEXT
  4. No Man’s Sky – kompendium wiedzy