Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2007, 16:40

autor: Vercetti

Nival Interactive znów w rękach pierwszego właściciela

W kwietniu 2005 r. Sergey Orlovskiy, założyciel rosyjskiego studia Nival Interactive (seria Blitzkrieg, Heroes of Might & Magic V), sprzedał swoją firmę amerykańskiej korporacji Ener1 Group, której celem było zaistnienie na rynku handheldów i konsol nowej generacji. Niestety, plany podboju wspomnianych platform nie doczekały się realizacji, gdyż przedsiębiorstwo z USA zostało zmuszone do zrestrukt

W kwietniu 2005 r. Sergey Orlovskiy, założyciel rosyjskiego studia Nival Interactive (seria Blitzkrieg, Heroes of Might & Magic V), sprzedał swoją firmę amerykańskiej korporacji Ener1 Group, której celem było zaistnienie na rynku handheldów i konsol nowej generacji. Niestety, plany podboju wspomnianych platform nie doczekały się realizacji, gdyż przedsiębiorstwo z USA zostało zmuszone do zrestrukturyzowania własnych kadr.

Niestabilny stan spółki wykorzystał Orlovskiy, który postanowił wykupić zespół Nival Interactive i tym samym zapewnić sobie prawo do decydowania o dalszych losach firmy. Nowy-stary prezes polecił zlikwidować kalifornijski oddział studia (założony z inicjatywy grupy Ener1 w Los Angeles), a także ustanowić Moskwę główną siedzibą jego biura. W związku z tym kolejne projekty programistów z Rosji zatwierdzane będą właśnie w tamtejszej stolicy.

Nie ujawniono, za jaką sumę Orlovskiy odkupił od Amerykanów Nival Interactive. Na chwilę obecną nie wiadomo również, jakimi przedsięwzięciami jego studio zajmie się w najbliższym czasie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.