Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2018, 16:07

autor: Góral

Nintendo Switch wkrótce doczeka się aplikacji YouTube i przeglądarki internetowej?

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje dotyczące kolejnej aktualizacji konsoli Nintendo Switch. Najpewniej w przyszłym miesiącu sprzęt doczeka się przeglądarki internetowej, YouTube'a i innych wyczekiwanych funkcji oraz aplikacji.

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje związane z nadchodzącą aktualizacją konsoli Nintendo Switch. Jeżeli opublikowane na Twitterze Nintendo Actu nagranie jest prawdziwe, to prawdopodobnie na początku lutego sprzęt doczeka się wersji 5.0 wprowadzającej kilka wyczekiwanych funkcji (dzięki, Nintendo Daily News). Przede wszystkim pojawią się aplikacje YouTube oraz Twitch, a także przeglądarka internetowa. Ponadto będzie można tworzyć foldery, zapraszać znajomych do czatu grupowego czy też zmieniać motywy. Niby nic nadzwyczajnego, ale pamiętajmy, że konsola zadebiutowała z bardzo okrojoną funkcjonalnością systemową. Pozwalała właściwie jedynie na granie, przeglądanie screenów i kupowanie gier w eShopie. Czekamy zatem na więcej.

Na razie Switch służy głównie do grania, ale wkrótce pooglądamy na nim YouTube’a i skorzystamy z innych funkcji. - Nintendo Switch wkrótce doczeka się aplikacji YouTube i przeglądarki internetowej? - wiadomość - 2018-01-06
Na razie Switch służy głównie do grania, ale wkrótce pooglądamy na nim YouTube’a i skorzystamy z innych funkcji.
Nintendo Switch w skrócie:
  • najnowsza konsola firmy Nintendo;
  • łączy funkcjonalność handhelda z elementami urządzenia stacjonarnego;
  • ukazała się w marcu 2017 roku;
  • jest to najszybciej sprzedająca się konsola w historii USA.

Przypominamy, że Switch ukazał się na rynku w marcu 2017 roku. Sprzęt, pomimo braku wielu multimedialnych funkcji, okazał się nadzwyczaj udany. Przede wszystkim jest to porządnie zaprojektowany handheld, który mocą może i odstaje od PlayStation 4 i Xboksa One, ale za to można na nim grać zarówno w trybie przenośnym, jak i stacjonarnym, po podłączeniu do stacji dokującej. Największą atrakcją są jednak gry. Choć na początku życia konsoli uwagę przykuwała tylko dostępna również na Wii U The Legend of Zelda: Breath of the Wild, to obecnie maszyna może się pochwalić o wiele większą biblioteką. Doczekaliśmy się m.in. genialnej platformówki Super Mario Odyssey, udanej bijatyki Arms, sieciowej strzelanki Splatoon 2, a nawet konwersji Dooma. Lista dostępnych i szykowanych tytułów na Switcha obejmuje już około 600 produktów, więc zdecydowanie jest i będzie w co grać.

Konsola cieszy się tak dużym zainteresowaniem klientów, że w Stanach Zjednoczonych zdołała się rozejść w liczbie prawie 5 milionów egzemplarzy w zaledwie dziesięć miesięcy. Dzięki temu jest to najszybciej sprzedające się tego typu urządzenie w historii USA.