Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2017, 10:18

autor: Adrian Werner

Nintendo Switch otrzyma grę z serii Ace Attorney

Firma Capcom poinformowała, że pracuje nad kilkoma projektami na Nintendo Switch, a wśród nich znajduje się nowa gra z serii Ace Attorney.

Prawnicza seria Capcomu zawita w przyszłym roku na Nintendo Switch. - Nintendo Switch otrzyma grę z serii Ace Attorney - wiadomość - 2017-11-11
Prawnicza seria Capcomu zawita w przyszłym roku na Nintendo Switch.

Sukces Nintendo Switch okazał się sporym zaskoczeniem dla wielu japońskich wydawców. Większość z nich w próbuje teraz szybko naprawić ten błąd. Najnowszym tego przykładem stała się firma Capcom, której prezes w wywiadzie z serwisem Jiji stwierdził, że podległe mu studia pracują już nad kilkoma projektami na tę platformę. Oczywiście, zajmą one trochę czasu i dlatego powinniśmy się ich spodziewać dopiero po kwietniu przyszłego roku.

Co najciekawsze, wśród marek Capcomu zmierzających na Nintendo Switch wymieniono serię przygodówek prawniczych Ace Attorney. Nie wiadomo jednak, czy chodzi tu o nową grę, czy też konwersję jednej wcześniejszych odsłon cyklu, takich jak np. wydane dwa lata temu Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice czy nadchodzące Great Ace Attorney 2.

Generalnie nieprzygotowanie wydawców na sukces konsoli Switch nie jest specjalnym zaskoczeniem, ale w przypadku Capcomu jest to trochę zastanawiające. To bowiem za namową tej firmy zwiększono ilość pamięci RAM w tej platformie, gdyż szefostwo Nintendo przekonała argumentacja, że minimum 4 GB są potrzebne, aby sprzęt był w stanie udźwignąć silnik RE Engine, napędzający Resident Evil VII: Biohazard. Sama gra nie została jednak skonwertowana na tę konsolę.

Przedstawicielka Capcomu przyznała niedawno, że wydawca nie ma w ofercie nowych produkcji na Switch, gdyż ich opracowanie w ciągu roku od premiery konsoli jest niemożliwe. Dlatego na razie firma koncentruje się na konwertowaniu na Switch starszych pozycji, takich jak seria Resident Evil: Revelations.

Capcom nie jest zresztą jedynym japońskim wydawcą, który był nieprzygotowany na sukces Nintendo Switch i teraz stara się to nadrobić. Jakiś czas temu prezes Bandai Namco Entertainment również przyznał, że jego firma nie przewidziała popularności tej platformy. Wydane przez nią na ten system trzy gry sprzedają się tak dobrze, że postanowiono zwiększyć nakłady na projekty przeznaczone na to urządzenie.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom