Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2020, 18:48

autor: Entelarmer

Ninja Theory zapowiada Project: MARA i mówi o Hellblade 2

Studio Ninja Theory zapowiedziało Project: MARA – eksperymentalną grę mającą wiernie ukazać "mentalną grozę". Przy okazji twórcy wspomnieli o swoich planach odnośnie Helbllade II: Senua's Saga.

Gotowi na mentalną grozę w Project: MARA? - Ninja Theory zapowiada Project: MARAi mówi o Hellblade 2 - wiadomość - 2020-01-22
Gotowi na mentalną grozę w Project: MARA?

Studio Ninja Theory nie może narzekać na brak zajęcia po przejęciu przez Microsoft. Brytyjski deweloper pracuje nad sieciowym Bleeding Edge oraz – co dla wielu ważniejsze – kontynuacją Hellblade: Senua’s Sacrifice. Teraz zespół zapowiedział swoją kolejną grę, zatytułowaną Project: MARA. Będzie to eksperymentalny horror, w którym zobaczymy dosłownie jedną lokację oraz postać. Ambicją twórców jest pokazanie rzeczywistego oblicza mentalnej grozy w oparciu o badania naukowe oraz prawdziwe świadectwa i pokazanie czegoś, co może stać się „nowym medium narracyjnym”. Szczegółów nie podano, ale studio podzieliło się poniższym teaser trailerem produkcji.

Jeśli mieliście okazję zagrać w Hellblade: Senua’s Sacrifice, zapewne nie zaskoczy Was zainteresowanie jej twórców kwestią zdrowia psychicznego. Niepokojące oddanie stanów psychotycznych głównej bohaterki stanowiło istotny element produkcji, co osiągnięto dzięki konsultacjom ze specjalistami oraz chorymi. Nie inaczej będzie w przypadku kontynuacji. Tameem Antoniades, współzałożyciel Ninja Theory, nie omieszkał wspomnieć, że przy okazji Hellblade II: Senua’s Saga pójdą jeszcze dalej i pokażą, jak „szaleństwo i cierpienie kształtują mity, bogów oraz religię” w ramach współczesnej wersji epickich sag i legend. Pomoże w tym dwukrotne powiększenie zespołu deweloperskiego w porównaniu z jedynką, a zapewne też zaangażowanie studia w inne intrygujące przedsięwzięcie. Chodzi o The Insight Project, w ramach którego Brytyjczycy chcą sprawdzić, jak można wykorzystać technologię z gier w badaniach nad zdrowiem psychicznym. Pomijając wartość naukową tego projektu, doświadczenia z niego z pewnością ułatwią twórcom jeszcze wierniejsze ukazanie zranionej psychiki.

Być może więcej na temat projektów Ninja Theory dowiemy się w kolejnych odcinkach dziennika dewelopera. W ramach nich studio zamierza pokazać nam, w jaki sposób chce realizować swoją misję „tworzenia odmieniających życie gier przy pomocy zmieniającej je technologii”. Możemy też mieć nadzieję, że poznamy datę premiery drugiego Hellblade, aczkolwiek nie wydaje się, by Senua miała powrócić do nas w najbliższym czasie.